single

Witamina C lewoskrętna - właściwości, opinie, cena, gdzie kupić?

Choć witamina C cieszy się ogromną popularnością, nie można nie dostrzec i tego, że nie należy do rozwiązań w szczególny sposób docenianych przez lekarzy. A przecież kwas askorbinowy może okazać się naszym nieocenionym sojusznikiem bez względu na to, czy walczymy z chorobami o podłożu wirusowym, czy też tymi, za których powstanie odpowiadają bakterie.

Witamina C – właściwości

Mówiąc o witaminie C należy mieć na uwadze to, że choć jej właściwości są spektakularne, nie możemy na nie liczyć pod każdą jej postacią. Witamina ta nie tylko szybko się utlenia, ale również charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością zarówno na światło, jak i na wodę. Wszystko to sprawia, że jej produkcja jest możliwa jedynie dzięki zaawansowanym technologiom, właśnie one sprawiają bowiem, że pomimo swojej delikatności witamina C jest skuteczna.

Lewoskrętna witamina C pod lupą

Jeśli przeanalizujemy rynek suplementów diety już wkrótce dostrzeżemy, że witamina C jest na nim obecna pod różnymi postaciami. Naszym zainteresowaniem powinna się cieszyć zwłaszcza witamina C lewoskrętna, ta charakteryzuje się bowiem największą skutecznością. Jeśli mielibyśmy poszukiwać różnic zachodzących pomiędzy nią oraz witaminą prawoskrętną, musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na kierunek, w jakim ułożone są cząsteczki. Lewoskrętna witamina C jest też tą, z którą mamy do czynienia w naturze pod postacią lewoskrętnego kwasu askorbinowego.

Jest to związek nie tylko doskonale przyswajany przez nasz organizm, ale również bezpieczny dla człowieka. Często dodaje się go choćby do produktów spożywczych, dzięki czemu są one bardziej odporne na działanie wolnych rodników. Mówiąc o zaletach witaminy C warto też pamiętać o tym, że mamy w jej przypadku do czynienia z produktem, którego przedawkowanie jest wyjątkowo trudnym zadaniem.

Występowanie witaminy C

Witamina C – zastosowanie

Lewoskrętna witamina C charakteryzuje się wszechstronnością zastosowań. Można na nią liczyć między innymi w procesach metabolicznych, odpowiada bowiem za aktywację wielu enzymów. Witamina C wspiera też oddychanie komórkowe i wzmacnia układ odpornościowy, czego nie można nie docenić zwłaszcza wówczas, gdy zmagamy się z kolejnymi infekcjami. Jej spożywanie jest też zalecane już po chorobie, gdy nasz organizm jest jeszcze osłabiony z powodu przebytej nie tak dawno walki z wirusem.

Inną zaletą witaminy C, o której nie powinno się zapominać, są jej zdolności antyoksydacyjne. To właśnie one sprawiają, że możliwa jest reedukacja wolnych rodników stanowiących duże niebezpieczeństwo dla naszego organizmu. Kwas askorbinowy nie jest obcy również twórcom kosmetyków, pozwala bowiem na intensyfikację procesu tworzenia się mocnych włókien kolagenowych.

Kwas askorbinowy lewoskrętny + żelazo

Lewoskrętna witamina C znana jest również z tego, że przyspiesza proces gojenia się ran, wzmacnia żyły i sprawia, że organizm lepiej radzi sobie z żylakami. Może być też wybawieniem dla osób, które zmagają się z problemem sińców pojawiających się na skórze, a w towarzystwie żelaza sprawia, że te ostatnie jest lepiej przyswajane.