single

Dzienna dawka DHA

Jeśli śledzisz moją pracę, wiesz, że jestem zdecydowanym zwolennikiem tego, aby Twoja dieta zawierała solidną dawkę tłuszczów omega-3, tych zdrowych, które zastąpiliśmy w naszej obecnej diecie tłuszczami omega-6. Dla mnie, jednym z najważniejszych tłuszczów omega-3 jest kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA, i dlatego tak ważny jest olej rybi lub DHA pochodzący z alg.

Na początek, DHA jest cennym środkiem przeciwzapalnym, a wszyscy wiecie, jak niebezpieczny jest stan zapalny dla naszego mózgu i ciała. Ostatnie badania wykazały, że makrofagi (rodzaj białych krwinek) wykorzystują DHA do produkcji maresin, które zwalczają stany zapalne. Ponieważ nasze ciała spotykają się z zapaleniem prawie codziennie, ważne jest, aby zawsze upewnić się, że mamy wystarczająco dużo omega-3 w naszym systemie, aby pomóc naszym ciałom wyciszyć te flary.

Jednak kluczowym powodem, dla którego DHA stało się ostatnio takim ulubieńcem badaczy medycznych jest to, że wyzwala produkcję BDNF, co oznacza, że to właśnie DHA pobudza wzrost nowych neuronów w naszym mózgu, prowadząc do poprawy pamięci.

W podwójnie ślepej próbie interwencyjnej, MIDAS, stwierdzono, że w tych badanych,:

Dwudziestoczterotygodniowa suplementacja 900 mg/d DHA poprawiła funkcje uczenia się i pamięci w zaburzeniach poznawczych związanych z wiekiem i jest korzystnym suplementem, który wspiera zdrowie poznawcze wraz ze starzeniem się.

DHA jest nie tylko pomocny w zapobieganiu, ale może również pomóc zmniejszyć, a nawet naprawić, spadek poznawczy! Nawet słynne Framingham Heart Study śpiewał pochwały DHA. Działając z wiedzą, że "zawartość DHA została wykazana, aby być zmniejszona w mózgu i osoczu pacjentów z demencją", naukowcy starali się sprawdzić naukową zasadność związku między DHA i demencji. W przedmiotach tego słynnego badania stwierdzono, że wysoki poziom DHA był "związany ze znacznym 47% zmniejszeniem ryzyka rozwoju demencji z wszystkich przyczyn".

Jeśli nie jesz dużo ryb, sugeruję, abyś zaczął przyjmować suplement DHA. Jak już wcześniej zauważyłem, będziesz chciał być coraz około 1000mg/dzień. To może przyjść w postaci tabletek lub płynu, czy to pochodzące z ryb lub alg ... to nie ma znaczenia tak długo, jak jesteś coraz swoje dzienne zapotrzebowanie. I, jak w przypadku każdego suplementu, należy skonsultować się z lekarzem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w swoim codziennym reżimie.

Jeśli masz trochę czasu, przeglądać ten wybór badań, które mam tutaj na mojej stronie internetowej, które jeszcze bardziej podkreślić korzyści z DHA. Jeśli to zrobisz, dowiesz się, że poziom DHA może wpływać na wszystko, od wzroku do nadpobudliwości.