single

Ważne fakty o witaminach

Ważne fakty o witaminach - Dlaczego są one ważne w twojej diecie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy jeść zdrową, zrównoważoną dietę, czy istnieje potrzeba przyjmowania witamin? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, codzienne suplementy witaminowe są ważne dla zdrowego stylu życia.

O ile prawdą jest, że zdrowa i zrównoważona dieta jest kluczowa, o tyle może nie wystarczyć do uzyskania wszystkich witamin, których potrzebujesz...

Widzisz, rolnictwo i produkcja żywności nie jest tym, czym było kiedyś. Nasze gospodarstwa mogą wydawać się produkować więcej żywności, ale prawda jest taka, że żywność nie ma tej samej wartości odżywczej, jaką kiedyś miała. Ze względu na problemy z wyczerpywaniem się i erozją gleby, nawet uprawy ekologiczne nie produkują owoców i warzyw o takiej wartości odżywczej jak kiedyś.

Poza tym należy pamiętać, że większość ludzi nie stosuje idealnej diety. Podstawą amerykańskiej diety jest wyrafinowana i przetworzona żywność, która została praktycznie pozbawiona wartości odżywczych. Biały chleb, biały makaron, biały ryż - żadna z nich nie ma już w sobie żadnych wartości odżywczych i są one bardzo trudne do przetworzenia przez organizm.

Ta dietetyczna zmiana, z całej żywności uprawianej na znacznie bardziej żyznej ziemi, na przetworzoną i wyrafinowaną żywność, nastąpiła w ciągu ostatnich 60 lat i jest to o wiele za szybko, aby organizm ludzki mógł się dostosować. Z tego powodu niedobory witamin i minerałów są bardziej powszechne, niż można by sądzić.

Ważne fakty o witaminach - Wszystkie witaminy nie są produkowane jednakowo

Przyjmowanie codziennych suplementów witaminowych jest teraz niezbędnym elementem zdrowego i zrównoważonego stylu życia, ale nie tylko witaminy będą robić. Ważne jest, aby być świadomym faktów na temat witamin, ponieważ nie wszystkie witaminy są wykonane tak samo.

Pigułki witaminowe występują w wielu formach i są wykonane z samych witamin i innych składników, które są używane jako wypełniacze i zaróbki. Substancje pomocnicze są szczególnie ważne, jeśli chodzi o jakość Twojej witaminy.

Rolą rozczynnika jest utrzymanie witaminy w stanie nienaruszonym, dopóki nie dotrze ona do żołądka, gdzie następnie się rozpuszcza. Jednakże, gdy Twoja witamina jest niskiej jakości, rozczynnik może rzeczywiście zapobiec rozpuszczeniu się pigułki, co oznacza, że organizm nie dostanie korzyści z witamin wewnątrz.

Witaminy mogą być ważnym dodatkiem do codziennej diety, ale tylko wtedy, gdy zażywasz je wysokiej jakości.

Aby sprawdzić, czy twoja witamina rozpuści się w odpowiednim czasie, aby była przydatna, włóż ją do filiżanki ciepłego octu, który będzie symulował kwas żołądkowy, i utrzymaj ten ocet w cieple poprzez umieszczenie go w większej misce z ciepłą wodą. Tabletka powinna rozpuścić się w ciągu 15 do 30 minut. Jeśli nie, to jest bezużyteczna, ponieważ przechodzi przez niestrawione.

Upewnij się, że znasz swoje fakty na temat witamin. Przeczytaj etykiety; trzymaj się z dala od tabletek, które mają słabe wypełniacze, takie jak drożdże, cukry i skrobia kukurydziana; upewnij się, że witamina jest wykonana z naturalnych i organicznych składników; i przetestuj, aby upewnić się, że rozpuszcza się w odpowiednim czasie. Wtedy możesz być pewien, że otrzymujesz witaminy i minerały, których potrzebujesz.