single

Witamina C – odmładzające serum za grosze! Zrób to sam!

Do przygotowania serum odmładzającego z witaminą C wystarczy kilka prostych składników i około 10 minut naszego czasu.

Na porcję serum potrzebne nam będą:

- 1 łyżeczka witaminy C w proszku;

- 1 łyżeczka oczyszczonej wody;

- 1 i pół łyżeczki aloe vera;

- 1/8 łyżeczki witaminy E;

- 5 kropel olejku kadzidła.

Domowe serum z witaminą C

Na początek wsypujemy witaminę C do małej miseczki z przygotowaną wcześniej wodą. Rozpuszczamy ją trzepaczką delikatnie mieszając. Witamina C pomoże nam w odmłodzeniu skóry i usuwaniu z niej wszystkich nieestetycznych plam.

W drugiej kolejności do miseczki dodajemy aloes i ponownie delikatnie mieszamy. Aloes jest jedną z najdłużej wykorzystywanych substancji do kojenia skóry. Znali go już starożytni Egipcjanie, dla których był to praktycznie eliksir nieśmiertelności wykorzystywany do poprawy wyglądu skóry oraz do leczenia wszelkiego rodzaju chorób, ran i oparzeń.

Połączenie składników

Wszystkie pozostałe składniki dodajemy w trzeciej fazie cały czas dokładnie mieszając aż do momentu, kiedy wszystkie składniki będą połączone w jednolitą pastę. Witamina E, którą właśnie dodaliśmy, ma działanie bardzo podobne do witaminy C. Jest przeciwutleniaczem i w tandemie z witaminą C oba składniki stają się jeszcze bardziej skuteczne.

Witamina C

Usuwanie wolnych rodników jest bardzo ważne, ponieważ są to substancje uszkadzające nasze ciało na poziomie komórkowym, co może prowadzić do licznych chorób, w tym do rozwoju nowotworu. Co więcej, działanie witaminy E będzie powodowało zmniejszoną agregację płytek krwi, a to jest impuls dla układu odpornościowego, który będzie pomagał z wszelkimi początkami chorób.

Kadzidło to z kolei olejek eteryczny, który można zastąpić jakimś innym, jeśli komuś będzie on bardziej pasował. Ten jednak jest dobrze dopasowany do mieszanki, ponieważ sam posiada właściwości przeciwzmarszczkowe i jest w stanie sprawiać, że skóra będzie gładsza oraz dużo bardziej jędrna.

Przechowywanie

Gotowe serum musi być odpowiednio przechowywane. Potrzebny będzie nam lejek, za pomocą którego przeniesiemy serum do ciemnej buteleczki, w której będziemy je trzymać. Powinna być ona schowana w suchym, chłodnym i zabezpieczonym przed promieniami słonecznymi miejscu. Jeśli umieścimy serum w lodówce, będzie się nadawało do użytku przez okres 10-14 dni.

Nakładanie

Zaleca się nakładanie serum na twarz zawsze przed snem. Twarz trzeba dokładnie umyć z użyciem toniku z wodą różaną. Następnie musi naturalnie wyschnąć. Przed nałożeniem serum zawsze trzeba energicznie wstrząsnąć buteleczką, by wyeliminować naturalne osady. Kiedy nałożone serum wyschnie, można przejść do aplikacji kremu na twarz. Stosowanie serum przez dzień znacznie zmniejszy jego skuteczność.