single

Zyskiwanie pewności siebie w prosty sposób

Zdobycie pewności siebie może wydawać się trudne i jest trudne dla wielu ludzi. Chociaż nie ma magicznej formuły na bycie pewnym siebie, te "łatwe" rzeczy mogą sprawić, że zaczniesz podążać we właściwym kierunku.

Wyznaczanie krótkookresowych celów do osiągnięcia

Za każdym razem, gdy osiągniesz jakiś cel, stajesz się bardziej pewny siebie. Problem polega na tym, że wiele osób stawia sobie cele, które nie są osiągalne lub nie są wystarczająco konkretne. Weźmy jako przykład utratę wagi.

Może trzeba zrzucić trochę kilogramów, żeby przybrać zdrową wagę. Nierealistycznym celem do ustalenia byłoby zrzucenie 20kg w miesiącu. Ludzie, którzy promują pomoce odchudzające i diety fad może mieć myślisz inaczej, ale utrata kilograma dziennie nie jest zdrowe.

Większość utraconej wagi stanowiłaby woda. Tylko niewielka ilość stanowiłaby tłuszcz.

Realistycznym osiągalnym celem jest powiedzenie, że dziś będziesz dobrze jadł i ćwiczył. Można ustawić cel, aby stracić jeden kilogram tłuszczu na tydzień przez jedzenie prawo i ćwiczenia. To jest osiągalne.

Utrata masy ciała to tylko jeden z przykładów. Być może nie będziesz musiał tracić na wadze. Cokolwiek zamierzasz zrobić, opracuj plan, by to zrobić. Wyznaczyć sobie małe cele. Kiedy osiągniesz jeden cel lub kamień milowy, wyznaczasz inny.

Nie bądź taki twardy dla siebie.

Częścią tego, jak budować pewność siebie, jest przestać być perfekcjonistą. Nie bądź dla siebie taki surowy. Nikt nie jest doskonały. Nieważne, co mówią.

Inni ludzie mogli być wobec ciebie krytyczni w pewnym momencie. Ale jeśli jesteś taki jak większość ludzi, to jesteś swoim najgorszym krytykiem.

Skomplementuj się.

Każdy ma swoje mocne strony. Możesz być świetny w grach wideo, doskonały kucharz, dobry rodzic lub fantastyczny nauczyciel. Zrób listę swoich mocnych stron i skup się na nich. Skomplementuj się na swoich mocnych stronach.  "Hej, zrobiłem świetną robotę z tym!"

Przyjmowanie komplementów

Kiedy uczysz się, jak budować pewność siebie, naucz się przyjmować komplementy. Osoby mające problemy z poczuciem własnej wartości mają trudności z przyjmowaniem komplementów. Mają tendencję do wzruszania się. Musisz zaakceptować, że to, co ludzie mówią, jest prawdą i nauczyć się mówić: "Dzięki!".

Ćwiczenia

Czy trzeba schudnąć, czy nie, ćwiczenia pomagają poprawić samopoczucie. Łatwo jest ustalić cele ćwiczeń i dość łatwo je osiągnąć, o ile jesteś realistą.

Możesz zrobić 50 przysiadów? A może 20 pompek? Wybierz kilka ćwiczeń i zrób tyle, ile możesz. Zapisz tę liczbę. Spróbuj zrobić jeszcze jedno następnego dnia. Będziesz zaskoczony tym, jak dobrze czujesz się przy sobie i o ile bardziej pewny siebie czujesz, gdy wykonasz "jeszcze jedno".

Znajdź swoją wewnętrzną siłę

Każdy ma wewnętrzną siłę. Czasami trzeba ją tylko znaleźć. Stawiając czoła wyzwaniom (rzeczy, których się boisz lub uważasz, że nie możesz zrobić) odnajdziesz swoją wewnętrzną siłę i będziesz w stanie iść do przodu.     

Zdobycie pewności siebie wiąże się z prowadzeniem zdrowego stylu życia, osiąganiem celów, trzymaniem się swoich zasad, pomaganiem innym i stawianiem czoła wyzwaniom. Więc, zrób coś! Poczujesz się lepiej.