single

Każda kobieta powinna stawiać na pierwszym miejscu #HerHealthFirst

Strzeliła do sławy w MTV reality showRoadies 8 i jest najbardziej znana z roli Rewy Mathur w Channel V India'sSwim Team. Od tego czasu Pooja Banerjee zagrała w kilku serialach, w tym w "Crime PatrolandThe Adventures of Haatim", ale najbardziej lubi swoją rolę fitness freaka.

Ale w Indiach ludzie nie są bardzo skoncentrowani na fitnessie, w porównaniu do innych krajów, gdzie stawiają swoje zdrowie na pierwszym miejscu.

"Musimy postawić fitness na pierwszym miejscu, a żeby mieć pewność, że rodzina stawia fitness na pierwszym miejscu, kobieta w domu musi postawić #HerFitnessFirst" - mówi.

Jak możemy to zrobić? W Dniu Kobiet radzi, jak to zrobić

Pozbądź się blokad mentalnych

Potrzebujemy świadomości, że ćwiczenia sprawiają, że jesteś sprawny, a nie zmęczony. "Większość z nas ma tendencję do wierzenia, że jeśli będziemy ćwiczyć, staniemy się zmęczeni. A jest to błędne przekonanie. Ćwiczenia dodają energii i ożywiają. Czas obudzić się w tej prawdzie" - mówi.

Nigdy nie pozwól, by rządziły tobą twoje lęki

Pooja urodziła się jako bardzo słabe dziecko i jak skończyła, była rozpieszczana. "Moja mama celowo zapisała mnie na zajęcia z pływania, zanim skończyłam pięć lat, aby mnie zahartować" - mówi. Pooja zaczęła startować w zawodach, gdy była w klasie 2 i została pływaczką na poziomie krajowym.

Zwiększ swój metabolizm

Niektórzy ludzie mają szczęście urodzić się z wysokim wskaźnikiem metabolizmu, ale dla tych, którzy nie są, istnieją sposoby, aby zwiększyć swój metabolizm. "Może to być joga lub spożywanie określonych pokarmów. Rób to, co działa dla ciebie", mówi.

Znajdź swój czas dla siebie

Dokonywanie czas dla siebie jest ważne i nie wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę. "Musimy szanować nasz czas. Pracuj tylko tyle godzin, ile potrzebujesz; nigdy nie rób nadgodzin. Dbaj o siebie, bo zdrowie to bogactwo. Każda kobieta musi postawić na pierwszym miejscu #HerHealthFirst, a dopiero potem skupiać się na innych rzeczach. To zapewni, że będzie w najlepszej formie, fizycznie i psychicznie" - mówi.

Podejmij świadomy wysiłek

Z pewnością zdarzą się dni wolne od pracy, dni, w których nie będziesz mogła znaleźć czasu. "W takie dni podejmuj szczególny wysiłek. Jeśli brakowało mi ćwiczeń, zabieram matę do jogi na plan i jakoś dopasowuję sesję. Jeśli spędziłeś weekend imprezując, postaraj się uderzyć na siłownię w poniedziałek" - radzi. Zakryj się i wykorzystaj każdą sytuację jak najlepiej!

Siłownia to nie jedyny sposób

Siłownia nie jest jedynym sposobem na zachowanie zdrowia. "Znajdź program fitness, który jest odpowiedni dla Ciebie. Może to być bieganie, pływanie lub joga. Ja nie powinnam ćwiczyć na siłowni ani wykonywać ćwiczeń siłowych ze względu na pewne problemy zdrowotne, ale wybrałam drogę wyjścia, łącząc pływanie, piesze wędrówki, bieganie i jogę" - mówi.

Zabieraj ze sobą zdrowe przekąski

Ułatwiaj sobie zdrowe odżywianie, nosząc w torbie rzeczy, które są dla Ciebie dobre. "Zawsze noszę przy sobie suszone owoce i przekąszam je, kiedy muszę. Poza tym, gdy wychodzę z domu, moją ulubioną przekąską są owoce. Zwracam uwagę na to, aby codziennie zjadać trzy" - mówi. Zawsze skupiaj się na zdrowej diecie, a nie na dietach typu "crash/fad"" - dodaje.

Gdzie jest wola, tam jest i sposób

Większość z nas powołuje się na brak czasu i pomija ćwiczenia, ale Pooja mówi, że zawsze jest sposób. "Pracuję 14-15 godzin dziennie, 28 dni w miesiącu. Robię dziwne zmiany i czasami imprezuję do późna. Ale to nie znaczy, że mogę się odwrócić i powiedzieć, że nie mam czasu na ćwiczenia" - mówi. "Nie ćwicz codziennie, jeśli nie możesz. Zacznij od trzech dni w tygodniu, to więcej niż potrzeba. To sprawi, że będziesz sprawny umysłowo i fizycznie... wzmocni twój umysł i popchnie cię do tego, aby fitness stał się częścią twojego życia" - dodaje.

QUOTE BOX - Jak aplikacja taka jak HealthifyMe może pomóc w procesie fitnessu?

"W środku mojego skośnego stylu życia, HealthifyMe sprawia, że pozostawanie zdrowym jest łatwiejsze. Pomógł mi tracker kalorii, a także spersonalizowana rutyna fitness. Nigdy nie musiałem czekać na spotkanie z dietetykiem/trenerem fitness; zawsze byli na miejscu. Fakt, że byłam monitorowana na co dzień, cały czas mnie motywował" - mówi Pooja.

Tagi: #HerHealthBoost your metabolismeercisefitness processhealthy dietHerHealthFirstwoman healthwoman's day