single

7 powodów, dla których powinieneś zapisać się na trening spinningowy

Jeśli chcesz spalić kalorie - a kto nie chce? - spróbuj spinningu. Sesja trwająca 45-50 minut może pomóc Ci stracić do 500 kalorii. A do tego ma gwarancję, że nigdy nie będzie monotonna.

Spinning jest podobny do jazdy na rowerze stacjonarnym, ale z pewnymi różnicami - rower spinowy ma otwarte koło zamachowe, które kontroluje intensywność treningu i uchwyty, które są niższe, aby symulować wyścigi. Zarówno spinning, jak i jazda na rowerze stacjonarnym różnią się także pod względem rodzaju treningu, jaki zapewniają. Sesja ćwiczeń spinningowych odbywa się zazwyczaj w grupach w studiu fitness. Instruktor podaje wskazówki wśród pulsującej muzyki, aby utrzymać energię i motywację.

Dajemy Ci siedem powodów, aby rozpocząć spinning dzisiaj:

  Będziesz pocić się mnóstwo:Z średnio 500 kalorii spalonych na sesję, spinning jest jednym z najlepszych sposobów, aby schudnąć. Tonizuje nogi i brzuch, a także poprawia zdrowie układu krążenia.
  Jest mniej ryzykowny: Istnieje mniejsze ryzyko kontuzji niż w przypadku joggingu czy chodzenia. Jest to trening o niskim wpływie na organizm, a spinning jest przyjazny dla kolan i stóp. Jest odpowiedni dla osób z artretyzmem i przydatny w niektórych rodzajach rehabilitacji urazów.
  Może być wykonywany przez cały rok: W przeciwieństwie do biegania lub jazdy na rowerze, spinning nie jest wykonywany na zewnątrz, co oznacza, że możesz go uprawiać przez cały rok. Nie trzeba przełączać się do alternatywnego reżimu ćwiczeń z powodu pogody.
  To jest super stres-buster: Wszystkie ćwiczenia pomagają złagodzić stres, ale spinning ma przewagę, ponieważ odbywa się w grupach od sześciu do 20 uczestników, co czyni go bardziej społeczna działalność. Instruktor zabiera Cię w wyimaginowane podróże po wzgórzach i dolinach, a świetna muzyka pomaga się odstresować.
  Buduje siłę psychiczną:Wszystkie treningi pomagają budować siłę psychiczną, ale spinning oferuje stosunkowo łatwy sposób robienia tego. Podobnie jak inne ćwiczenia, hopping na rowerze spin regularnie jest kluczem do korzystania z działalności. Będą dobre i złe dni, ale konsekwencja jest kluczem. Fakt, że jest to aktywność grupowa ma dodatkową korzyść w postaci motywowania uczestników poprzez wspieranie łagodnej rywalizacji.
  Można go zmodyfikować tak, aby przynosił korzyści całemu ciału: Modyfikacje wprowadzone przez instruktora mogą przekształcić spinning w trening całego ciała. Spinning wpływa na nogi, brzuch i układ sercowo-naczyniowy, ale warianty mogą wzmocnić górną część ciała, jak również. Studia są znane z wprowadzania wariantów inspirowanych dryblingiem w koszykówce, aby zaangażować górną część ciała.
  Nie ma presji: Ponieważ uczestnicy sami kontrolują opór, jaki stawia rower, nie ma nadmiernej presji. Nie trzeba wykonywać skomplikowanych ruchów i nie ma obawy, że zostanie się w tyle, ponieważ cała klasa zaczyna i kończy zajęcia razem.
Tags: ćwiczeniaesexercises pomóc złagodzić stresspinning utrata masy ciałaspinning utrata masy ciała programmespinning workoutweight loss programmew całe ciało workout