single

Proste sposoby na poprawę nastroju

Istnieje wiele czynników, które mogą zmieniać lub wpływać na nastrój, w tym stres, zmęczenie i czynniki związane z relacjami. Częstym zjawiskiem jest uczucie przygnębienia lub depresji. Użyj tych prostych kroków, aby podnieść i poprawić nastrój, zmniejszyć stres i zwiększyć energię na resztę dnia. Poświęcenie czasu na włączenie ich do swoich regularnych rutynowych zajęć wesprze Twoje ogólne samopoczucie fizyczne i emocjonalne.

  • Spać i ćwiczyć. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu w sposób ciągły jest krytycznym czynnikiem wpływającym na ogólne samopoczucie. Chociaż indywidualne potrzeby mogą się różnić, powszechnie uważa się, że odpowiedni sen i utrzymanie higieny snu to podstawowa potrzeba, aby czuć się dobrze. Ćwiczenie jest znane jako natychmiastowe zmniejszenie stresu, zwiększenie energii i poprawa nastroju. Należy rozważyć regularne chodzenie na spacer lub angażowanie się w aktywność fizyczną z wyboru. Zdrowe rutyny są łatwiejsze do wykonania, gdy stają się nawykami.
  • Praktyka Wdzięczności i Uznania. Utrzymywanie regularnej praktyki wdzięczności przynosi szczęśliwsze uczucia i serdeczne uznanie dla pozytywnych aspektów życia. Możesz napisać dziennik wdzięczności, czuć wdzięczność w cichych chwilach modlitwy lub być wdzięczny podczas posiłków z rodziną, przyjaciółmi lub samemu. Poczucie uznania, wdzięczności i zadowolenia przynosi poprawę zdrowia fizycznego, dobrego samopoczucia psychicznego i poczucia spokoju.
  • Zróbcie masaż. Korzyści płynące z masażu są niezliczone, od relaksu po zwalczanie bólu. Masaże mogą skutecznie zwalczać stres, łagodzić ból i napięcie, poprawiać sen, zwiększać krążenie, eliminować toksyny, przeciwdziałać bólom głowy i zmniejszać niepokój. Regularny masaż może zmniejszyć tętno, poziom kortyzolu i insuliny oraz pomóc utrzymać mięśnie bardziej rozluźnione nawet w chwilach po masażu.
  • Pomóżcie komuś. Służba innym wymaga empatii i współczucia. Ludzie donoszą, że czują się szczęśliwi, przekazując datki na cele charytatywne lub wolontariackie. Pomaganie innym niekoniecznie wymaga czasu, energii czy pieniędzy. Wszelkie formy altruizmu, takie jak szczery uśmiech lub przypadkowe akty dobroci, stwarzają poczucie spełnienia i dobrego samopoczucia. Pomaganie innym to skuteczny środek poprawiający nastrój. Znajdź to, co Ci odpowiada, by zacząć cieszyć się życiem.
  • Jedzenie poprawiające nastrój. Podczas gdy czekolada może przynieść natychmiastowy przypływ energii i euforii, unikać żywności, która spowoduje spadek poziomu cukru, pozostawiając cię w dół i odsączone, takie jak ciasteczka, cukierki i soda. Spożywanie mniejszych porcji w regularnych odstępach czasu, zwiększenie ilości pokarmów bogatych w omega-3 (łosoś, sardynki, orzechy włoskie, nasiona lnu), a także włączenie małej ilości białka do każdego posiłku może pomóc poprawić samopoczucie. Indyk, wołowina, jajka i ciemnolistna zieleń dostarczają tryptofanu, prekursora serotoniny, która jest między innymi naturalnym stabilizatorem nastroju.
  • Ciesz się zmysłami. Spędzanie czasu na łonie natury może mieć lecznicze skutki i wywołać stan relaksu, niezależnie od tego, czy jest to spacer po plaży, czy piknik w parku. Zrób sobie przerwę, aby oderwać się od codziennych stresów. Rozpieszczaj swoje zmysły aromaterapią, zapalaj świecę, zanurz się w aromatycznej kąpieli bąbelkowej lub posłuchaj ulubionej muzyki. Niezależnie od tego, czy odchodzisz od biurka, czy wybierasz się na wakacje, zarządzanie nastrojem może zaoferować wiele opcji, które pasują do Twojej sytuacji.
  • Stwórz swoją własną listę podnoszenia nastroju. Przygotuj swój własny zestaw narzędzi poprawiających nastrój i zastosuj proste codzienne stresy, aby poczuć się dobrze. Lista może zawierać najszybszą strategię, taką jak wąchanie ulubionego zapachu lub otwieranie szuflady ze szczęśliwymi przedmiotami (zdjęcia, prezenty, otrzymane nagrody, wymarzona podróż lub inspirujący cytat). Dla innych, dobre samopoczucie można znaleźć w cichej modlitwie, ćwiczeniach jogi lub medytacji z przewodnikiem. Konsekwentne i świadome działanie może sprawić, że dzień stanie się bardziej proaktywny, produktywny i przyjemny dla siebie i innych oraz pozwoli uniknąć bezradności depresji.