single

Dietetyczne minerały i ich korzyści

Dietetyczne minerały są niezbędne dla zdrowia i siły organizmu. Nawet inne składniki odżywcze zależą od minerałów, które pełnią swoje funkcje w organizmie.

Dieta, która obejmuje żywność bogatą w minerały, wraz z innymi ważnymi składnikami odżywczymi, jest zalecana na co dzień.

Jednak w naszym dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie trudno jest uzyskać potrzebne nam na co dzień składniki odżywcze. Właśnie wtedy przydaje się przyjmowanie suplementów w celu wypełnienia tej luki.

  • Wapń: Wapń jest prawdopodobnie najbardziej znanym w diecie minerałem potrzebnym organizmowi. Jest on niezbędny, aby zęby i kości były silne i zdrowe. Wapń jest również ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów. Ponadto, minerał ten pomaga w prawidłowym krzepnięciu i przepływie krwi, co przyczynia się do zdrowego układu krążenia.
  • Cynk: Cynk jest potrzebny w diecie, aby pomóc organizmowi w metabolizowaniu białek, tłuszczów i węglowodanów. Jest on również zaangażowany w replikację RNA i DNA. Rany goją się skuteczniej, gdy organizm ma odpowiedni poziom cynku w organizmie. Ten dietetyczny minerał pomaga w produkcji insuliny. Jest on również ważny dla funkcjonowania układu odpornościowego oraz dla wzroku.
  • Magnez: Magnez pomaga organizmowi regulować poziom wapnia. Jest on niezbędny do tworzenia i zdrowia zębów i kości. Jest on również potrzebny organizmowi do metabolizmu aminokwasów i węglowodanów, więc może mieć wystarczająco dużo energii. Większość organów w organizmie potrzebuje tego minerału w jakiś sposób do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga on również różnym enzymom w wykonywaniu ich pracy.
  • Jodyna: Jodyna jest niezbędna dla organizmu do wytwarzania hormonów tarczycy. Regulują one rozmnażanie, wzrost, sposób syntezy białka i metabolizm. Jeśli nie jeść diety, która zawiera żywność zawierającą jod, jak owoce morza i sól jodowana, trudno jest uzyskać wystarczająco dużo tego minerału.
  • Chrom: Chrom jest niezbędny dla metabolizmu glukozy, pomaga regulować poziom glukozy we krwi i inne kwestie związane z insuliną. Jest to ważne dla utrzymania poziomu energii i zarządzania wagą.
  • Manganese:  Mangan jest niezbędny dla prawidłowego metabolizmu węglowodanów i tłuszczów. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Mózg wykorzystuje również ten jeden z minerałów, aby utrzymać jego optymalną zdolność do funkcjonowania. Mangan jest wykorzystywany do produkcji glikozaminoglikanów, które znajdują się w wielu organach organizmu wraz z kośćmi, tętnicami, tkankami łącznymi i chrząstką.
  • To tylko niektóre z minerałów potrzebnych w twoim organizmie na co dzień. Obecnie na rynku można znaleźć różne formy suplementów diety z minerałami.
  • Istnieją suplementy, które łączą wiele minerałów razem, aby uczynić go bardziej wygodne do podjęcia na co dzień, jak w Chelated Mineral uzupełnienie. Suplement ten jest wykonany w taki sposób, aby zapewnić Państwu najlepszą jakość i potencję. Obejmuje on minerały wymienione powyżej, jak również inne ważne dla Twojego organizmu.