single

Leczenie skóry nad morzem

Korzyści z wyjazdu na plażę sięgają od ogólnego relaksu po regenerację skóry.

Woda oceaniczna jest znana z tego, że oczyszcza skórę z trądziku, łuszczycy i suchości, lub po prostu matowieje i pogarsza jej stan z powodu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. W IV wieku p.n.e. Hipprocrates, znany jako ojciec medycyny, był pierwszym, który wprowadził korzyści medyczne wody morskiej do celów leczniczych. Thalassa to po grecku słowo oznaczające morze i od tysięcy lat ludzie wiedzą o jego właściwościach leczniczych.

Woda morska poprawia nawilżenie, elastyczność i komfort skóry, ponieważ zwiększa jej nawilżenie. Podczas gdy sól działa jako naturalny środek złuszczający, magnez w wodzie morskiej pomaga w leczeniu zaczerwienień, podrażnień i stanów zapalnych. Słona woda leczy również skaleczenia, rany i inne schorzenia skóry, a także ma działanie detoksykujące i regenerujące komórki. Woda morska jest również bardziej skuteczna w leczeniu zapalenia skóry (alergicznej wysypki skórnej) niż laurylosiarczan sodu, związek soli powszechnie stosowany jako środek leczniczy, ponieważ pomaga skórze uszczelnić się i goić w sposób naturalny.

Ogólne korzyści zdrowotne wynikające z przebywania na plaży, oddychania słonym powietrzem oceanu i kąpieli w wodzie morskiej pobudzają krążenie, wzmacniają układ odpornościowy, relaksują umysł, poprawiają sen i promują bardziej aktywny tryb życia. Lepsze samopoczucie przekłada się na lepszą skórę. Piasek, morze i słońce (nawet z dodatkiem SPF) pozwolą skórze i ciału na regularne wchłanianie dalszych korzyści zdrowotnych z witaminy D.

Po wakacjach skóra jest bardziej nawilżona, przejrzysta, miękka, elastyczna i dobrze odżywiona dzięki efektom złuszczania, nawilżania i odmładzania. Zanurz się w wodzie morskiej i korzystaj z jej dobrodziejstw jako naturalnej terapii oceanicznej dla promiennej skóry. Woda morska służy nie tylko do odmładzania skóry. Dobrze jest również ożywić serce i duszę.