single

Różnice między wołowiną karmioną trawą, karmioną trawą i karmioną ziarnem

Przez Team Perlmutter Kategoria: Żywność

Przez Zespół Dr. Perlmuttera

Jak już wcześniej omówioneIstnieją znaczące różnice odżywcze pomiędzy mięsem krów żywiących się trawą a tymi, które żywią się ziarnem. Wołowina od krów, które jedzą tylko trawę zawiera wyższe stężenie niezbędnych składników odżywczych, kwasów tłuszczowych omega-3 i sprzężonego kwasu linolowego. Ma również niższy poziom hormonów, antybiotyków i innych toksycznych pozostałości z przemysłowego procesu produkcji, które mogą mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, począwszy od mikrobiom do zdrowie komórkowe. Dodatkowo, krowy karmione trawą żyją w sposób bardziej zbliżony do zamierzonego przez naturę - swobodnie przemierzając pastwiska i spożywając trawy dostępne w ich bezpośrednim otoczeniu - co sprawia, że proces ten jest bardziej humanitarny i przyjazny dla środowiska.

Jednak, podobnie jak wiele haseł wokół zdrowego stylu życia, istnieje wiele zamieszania i oszustwa, które otacza "karmione trawą" deskryptor. Podczas gdy niektóre organizacje handlowe robią wszystko, co w ich mocy, aby narzucić jednolite standardy, użycie terminu "karmione trawą" nie jest niestety regulowane Żywności i Leków lub Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. To niestety pozostawia etykietę otwartą na nadużycia przez pozbawionych skrupułów producentów chcących czerpać korzyści z terminu bez wkładania wysiłku w prawdziwą hodowlę bydła karmionego trawą. Proces uzyskania etykiety "trawiaste" zatwierdzony na opakowaniu dla danego gospodarstwa wołowiny jest bardzo luźne, a właściwie nie obejmuje nawet inspekcji gospodarstwa! Zasadniczo, rząd bierze farmy na słowo przy określaniu, czy ich produkt powinien być oznaczony jako trawiasty, czy nie.

Co oznacza ziarno?

U podstaw tego problemu leży fakt, że wszystkie krowy zaczynają swoje życie w ten sam sposób: przez pierwsze siedem miesięcy odżywiają się połączeniem mleka matki oraz trawy i roślin dostępnych w ich bezpośrednim otoczeniu. Jednak między siódmym a dziewiątym miesiącem życia bydło hodowane przemysłowo przenosi się do ogromnych magazynów paszowych, gdzie trzyma się je w ciasnych zagrodach i pospiesznie tuczy paszą na bazie soi lub kukurydzy. Te krowy są tym, co powszechnie nazywamy karmione ziarnem i produkują mięso, które jest gorsze od wołowiny karmionej trawą pod względem jakości, wartości odżywczych i smaku.

Co to znaczy "karmiona trawą"?

Ponieważ zalety wołowiny karmionej trawą stały się coraz bardziej widoczne, rolnicy w całym kraju zaczęli oznaczać swoje produkty jako karmione trawą. Niestety, ta etykieta oznacza bardzo niewiele, ponieważ istnieje bardzo mało przepisów dotyczących jej stosowania. Producenci mogą technicznie Producenci mogą technicznie oznaczyć mięso wyprodukowane przez krowy, które przechodzą na dietę opartą na ziarnach w wieku od siedmiu do dziewięciu miesięcy, jako "karmione trawą", ponieważ ich życie rozpoczęło się od spożywania trawy. Mogą również uzupełniać dietę bogatą w zboża niewielkimi ilościami suszonych traw i nazywać krowy "karmionymi trawą", nawet jeśli większość ich składników odżywczych pochodzi z ziarna.

Jak więc możesz się upewnić, że mięso, które kupujesz, jest naprawdę karmione trawą i ma wszystkie korzyści, które opisaliśmy w naszych poprzednich artykułach? Szukaj etykiety "grass-finished"!

Co to znaczy "trawiaste"?

Mięso, które zostało oznaczone jako "grass-finished" jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby pochodzić od krów, które spożywały tylko trawę przez całe swoje życie. Chociaż termin ten nadal nie jest ściśle regulowany, to jest o wiele trudniej dla pozbawionych skrupułów dostawców opracować obejścia dla tego oznaczenia. Aby nazwać mięso "trawiastym", krowa, od której pochodzi, musi być "wykończona" trawą, co oznacza, że jadła tylko trawę do końca swojego życia. Biorąc pod uwagę, że wszystkie krowy jedzą to samo na początku swojego życia, decydującą informacją w określeniu jakości mięsa, które wyprodukują, jest to, co jadły na jego końcu. Dlatego etykieta "grass-finished" jest znacznie lepszym wskaźnikiem jakości, ponieważ bezpośrednio odpowiada na to pytanie.

Dlaczego trawa-wykończone jest zdrowy wybór

Podsumowując, mięso pochodzące od krów karmionych trawą jest o wiele bardziej pożywne, korzystne i bezpieczne niż mięso pochodzące od bydła karmionego zbożem, które ma przekrzywiony Profile składników odżywczych i zawiera szkodliwe chemiczne produkty uboczne z przemysłowego procesu hodowli bydła. Krowy karmione zbożem produkują mięso które jest zarówno dramatycznie bogate w zapalne tłuszcze omega-6, jak i ubogie w zdrowe omega-3. Jest to podwójnie szkodliwe, biorąc pod uwagę stosuneklub względną ilość, tych związków może być ważniejsza niż ich bezwzględny poziom we krwi. Co więcej, mięso z krów karmionych trawą nie zawiera toksycznych pozostałości antybiotyków i hormonów używanych do hodowli ich karmionych ziarnem odpowiedników.

Jedno z badań, opublikowane w Journal Antibiotics w 2017 roku, wykazało, jak łatwo pozostałości antybiotyków stosowanych w rolnictwie przemysłowym można znaleźć w jedzeniu, które spożywamy. W badaniu przeanalizowano 150 próbek surowego mięsa zakupionego w supermarketach w Afryce Południowej i stwierdzono podwyższony poziom czterech powszechnie stosowanych antybiotyków - cyprofloksacyny, streptomycyny, tetracykliny i sulfanilamidu - w znacznej części z nich. Ten transfer antybiotyków z procesu hodowli przemysłowej na nasze talerze ma szerokie implikacje dla zdrowia globalnego i indywidualnego. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że antybiotyki są stosowane głównie w celu ochrony zwierząt przed chorobami, które są bezpośrednio spowodowane przez ich zamknięcie w przemysłowych halach paszowych, staje się łatwo zrozumiałe, dlaczego bydło wykańczane na trawie, które porusza się swobodnie do końca swojego życia, produkuje wyższej jakości wołowinę.

Niestety, ponieważ termin "karmiony trawą" nie jest dobrze uregulowany, musimy być czujni w naszych wyborach żywności. Kupowanie wołowiny trawiastej pomoże Ci upewnić się, że Twoje mięso pochodzi od krów, które jadły tylko trawę. Mam nadzieję, że ten artykuł upoważnił cię do bycia bardziej świadomym konsumentem, jeśli chodzi o zakupy wołowiny karmionej trawą, więc możesz naprawdę cieszyć się jej korzyściami!


Kiedy mówimy o niuansach w wyborze najwyższej jakości mięsa, otrzymujemy wiele pytań od ludzi, którzy walczą, aby znaleźć trawiastą wołowinę, bez antybiotyków, w swoich lokalnych supermarketach. Dla tych ludzi zawsze polecam firmę, której ufam, że dostarcza wysokiej jakości wołowinę - ButcherBox. Nawiązałem współpracę z ButcherBox, aby zapewnić ekskluzywne oferty dla naszej społeczności dla tych, którzy są zainteresowani. Dzięki nim nie musisz się już martwić o pozyskiwanie mięsa, a co więcej, dostarczają je prosto do Twoich drzwi!

Możesz sprawdzić najnowszą ofertę dla społeczności Empowering Neurologist tutaj.

Kiedy kupujesz produkt za pośrednictwem powyższego linku partnerskiego, otrzymujemy niewielką prowizję, która pomaga wspierać naszą stronę internetową i tworzenie treści. Więc jeśli zdecydujesz się wypróbować któryś z produktów, bardzo dziękujemy!

Related TopicsAntybiotyki

Mięso wołowe karmione trawą Omega-3 Omega-6

Podziel się tym

Proszę włączyć JavaScript, aby zobaczyć komentarze zasilane przez Disqus.

Read NextCzy

dieta naprawdę wpływa na mózg? Jeśli fruktoza jest taka zła - czy powinienem jeść owoce? Kolejny powód, by unikać fruktozy