single

Witamina C a pielęgnacja skóry

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem to, że witamina C charakteryzuje się wyjątkowo korzystnym wpływem na nasze zdrowie. Jest silnym przeciwutleniaczem, który nie tylko doprowadza do wzmocnienia odporności organizmu, ale również przyczynia się do tego, że można szybko zwalczyć objawy infekcji.

Okazuje się, że może też poprawiać stan naszej skóry, choć osiągnięcie tego korzystnego efektu wymaga jej nieco innego stosowania. Nie należy wówczas łykać jej w tabletkach, ale nakładać na twarz.

Witamina C dla zdrowej i pięknej skóry

Witamina C często jest definiowana jako jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy, należy jednak pamiętać o tym, że przyjmowana doustnie nie działa na naszą skórę najlepiej. Jeśli chcemy przekonać się o jej właściwościach w tym zakresie, powinniśmy przyjmować ją pod postacią kosmetyku przeznaczonego właśnie do tego, aby pielęgnować skórę twarzy.

Witamina C – źródło promiennej cery

Gdy analizujemy wpływ witaminy C na naszą cerę, nie możemy nie zwrócić uwagi przede wszystkim na to, że posiada ona właściwości odmładzające. Jest przeciwutleniaczem, a w związku z tym radzi sobie znakomicie wówczas, gdy zależy nam na zahamowaniu szkodliwego wpływu na skórę, jaki wywierają wolne rodniki odpowiadające w głównej mierze za proces jej starzenia się.

Regeneracja skóry

Witamina C ma też swój udział w procesie produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny nie tylko za jędrność skóry, ale również za jej elastyczność. Jeśli więc nasza cera jest poszarzała, a do tego sprawia wrażenie zmęczonej, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie warto wzmocnić jej którymś z kosmetyków z witaminą C w swoim składzie.

Witamina C na twarz i skórę

Witamina C odznacza się również tym, że radzi sobie znakomicie z rozjaśnianiem przebarwień. Może też skutecznie wyrównywać koloryt skóry. Jest niezawodna, gdy nie możemy uporać się z ciemnymi plamkami, a do tego potrafi chronić skórę przed promieniowaniem UV, które ma na nią wyjątkowo niekorzystny wpływ. Tu najlepiej sprawdza się więc kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym połączony z serum, w którego skład wchodzi witamina C. Dzięki temu możemy liczyć tak na ochronę przed zmianami pigmentacyjnymi, jak i przed zmarszczkami, które powstają w momencie, w którym skóra jest zbyt często wystawiana na oddziaływanie promieni słonecznych.

Kosmetyki z witaminą C – dawkowanie

Serum z witaminą C jest zaliczane do tych kosmetyków, które można stosować codziennie. Wystarczy przy tym, że na czystej skórze rozsmarujemy kilka jego kropel jeszcze przed zastosowaniem klasycznego kremu z filtrem. Dobrym pomysłem jest też jego stosowanie okresowe zwłaszcza, gdy zależy nam na intensywnej kuracji.