single

Nowa droga do utraty wagi

Według australijskiego lekarza, jedzenie odrobiny jedzenia, na które ma się ochotę, może być najlepszym sposobem na utratę wagi.

Dr George Blair-West, w kraju dla cukrzycy Nowa Zelandia dorocznej konferencji, uważa, że rozumie, dlaczego diety nie działają - i że rozwiązanie do skutecznej kontroli wagi jest o obejście psychologicznego przywiązania do żywności.

Mówi tradycyjne diety, które sprawiają, że ludzie trzymają się z dala od żywności, którą kochają są nieskuteczne i badania pokazują, że ostatecznie ludzie buntują się przeciwko tej deprywacji i kończy się nad - jedzenie.

"Tradycyjne diety deprywacyjne mają pięcioletni wskaźnik sukcesu na poziomie około 5-20 procent. Jesteśmy lepsi w leczeniu większości nowotworów niż jesteśmy w leczeniu otyłości przy użyciu tego tradycyjnego podejścia," Sunday Star Times zacytował go, jak mówi. W książce Blair-West z 2008 roku "Weight Loss for Food Lovers" (Utrata wagi dla miłośników jedzenia) mówi się, że sztuczka polega na regularnym spożywaniu kontrolowanych ilości żywności, której ludzie pragną. "Gdybym z kimś pracował, wymyśliłbym, do czego jest przywiązany, a następnie przepisałbym mu to dwa do czterech razy w tygodniu", mówi Blair-West. "Kiedy pozwalasz ludziom mieć jedzenie, którego pragną, ich pragnienia znikają." Metoda ta działa, mówi, ponieważ uznaje emocjonalne znaczenie jedzenia. Blair-West mówi, że kolejnym czynnikiem, który powoduje nadmiar jedzenia, jest to, że wielu ludzi nie delektuje się jedzeniem.