single

Jak zorganizować najlepszy Baby Shower

Baby shower to ważna uroczystość dla przyszłej mamy, ponieważ sprawia, że czuje się ona mniej przytłoczona w pozostałych miesiącach lub dniach przed porodem. Rodzina, przyjaciele i krewni często przynoszą prezenty dla dziecka i dzielą się radami na temat rodzicielstwa, aby mieć wszystko, czego będzie potrzebować, gdy pojawi się dziecko. Gospodarz musi mieć pomysł, jak sprawić, by baby shower było żywe i ekscytujące, ponieważ jest to święto nowego życia, które dopiero ma przyjść na świat. W tym artykule omówimy kilka kroków, które należy podjąć, aby zorganizować najlepsze baby shower dla przyszłej mamy.

  • Ustal datę

Baby shower zwykle odbywa się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przed porodem. Ważne jest, aby ustalić datę, w której zamierzasz świętować baby shower, aby móc do niej dążyć.

Niektóre pary wolą zorganizować je po ciąży, aby noworodek mógł być gościem honorowym. Niezależnie od wyboru, para musi zdecydować, czy chce, aby baby shower odbyło się przed czy po porodzie. Ten okres daje nowej parze czas na zorganizowanie prezentów i podjęcie decyzji, czego może potrzebować, zanim pojawi się dziecko.
  • Wybierz gospodarza

Gospodarzem imprezy może być każdy - członek rodziny, przyjaciel lub współpracownik, dlatego ważne jest, aby wybrać gospodarza z wyprzedzeniem. Zgodnie z tradycją, matka lub jej siostra nie powinny być gospodarzami baby shower, aby nie wyglądało to tak, jakby zabiegały o prezenty. Dawniej baby shower było przeznaczone głównie dla przyjaciółek i członków rodziny, ale czasy się zmieniły, bo przyszły ojciec i jego przyjaciele również mogą dołączyć do świętowania. Gospodarz musi być zaangażowany we wszystkie sprawy związane z baby shower.

  • Roześlij zaproszenia

Baby shower nie jest kompletne bez gości, więc poinformuj członków rodziny i przyjaciół o zbliżającym się przyjęciu dla niemowląt. Zwykły telefon może być szybkim sposobem na zaproszenie, ale ważne jest także wysłanie pisemnych zaproszeń, ponieważ pomagają one zapamiętać szczegóły wydarzenia. Łatwo jest zapomnieć o dacie wydarzenia po rozmowie telefonicznej, być może dlatego, że nigdy nie zaznaczono jej w kalendarzu lub że ktoś był zbyt zajęty, by wysłuchać wszystkiego, co miałeś wtedy do powiedzenia.

  • Opracuj motyw przewodni

Teraz, gdy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, trzeba wymyślić motyw przewodni baby shower. Preferencje dotyczące motywu przewodniego mogą się różnić w zależności od tego, czy para spodziewa się chłopca czy dziewczynki. Prosty schemat kolorystyczny może sprawić, że dekorowanie będzie łatwe, ponieważ w ostatecznym rozrachunku ma on duże znaczenie. Artykuły papiernicze, banery, oznakowanie, balony i obrusy powinny być skoordynowane z motywem przewodnim. Zamiast trzymać się koloru niebieskiego dla chłopca i różowego dla dziewczynki, rozważ kolor sezonowy, np. biały dla zimy lub słoneczny żółty dla wiosny. Można też poprosić mamę, aby wybrała swoje ulubione kolory.

  • Proste, ale pyszne menu

W menu uwzględnij proste, ale pyszne potrawy, aby nadać właściwy ton Twojemu baby shower. Ludzie zawsze mają coś do powiedzenia na temat jedzenia, które zjedli podczas imprezy, więc chcesz, by dobrze mówili o tym, co zjedli podczas twojego przyjęcia. Wybierz menu z potrawami, które są łatwe do przygotowania, aby ograniczyć do minimum pracę w ostatniej chwili. Zielone sałatki, tarty warzywne i domowej roboty pizze to tylko niektóre z potraw, które można jeść w temperaturze pokojowej. Ważne jest też, aby przygotować specjalne potrawy dla przyszłej mamy, ponieważ bywa ona wybredna, jeśli chodzi o to, co lubi.

  • Prezenty i atrakcje

Chociaż otwieranie prezentów jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów baby shower, ważne jest też, by wpleść w to inne czynności, które ożywią spotkanie. Możesz poprosić gości, aby napisali na karteczkach ulubione imiona dla chłopca lub dziewczynki i wrzucili je do słoików, aby para mogła je rozważyć. Możesz też wymyślić inne wciągające gry lub po prostu zapewnić gościom rozrywkę, aby urozmaicić imprezę.

Jako gospodarz baby shower masz wiele do zrobienia. Postaraj się ułatwić sobie zadanie, planując wszystko z wyprzedzeniem i przydzielając różne zadania wybranym osobom. Ostatnią rzeczą, jaką chciałabyś zrobić w dniu imprezy, jest stanie się kucharzem na zamówienie tylko dlatego, że nie ma nikogo, kto mógłby się tym zająć. Co najważniejsze, skonsultuj się z przyszłą mamą, aby poznać jej zainteresowania i dowiedzieć się, jak chciałaby, aby wyglądało jej przyjęcie urodzinowe.