single

10 Best HIIT Cardio Workout for Weight Loss

Jeśli chcesz szybko zrzucić zbędne kilogramy, trening cardio HIIT może Ci w tym pomóc. Trening interwałowy o wysokiej intensywności, znany również pod popularną nazwą HIIT, to ćwiczenia sercowo-naczyniowe, które są wykonywane z dużą intensywnością przez krótki czas. Są to intensywne ćwiczenia, które należy wykonywać przed małą przerwą. Te treningi cardio są najlepszym sposobem na spalenie tłuszczu w krótkim czasie.

Spis treści

  10 Best HIIT Cardio Workout for Weight Loss6 korzyści z treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT)Podsumowanie

10 Najlepszy trening cardio HIIT dla utraty wagi

#1 Burpees

Burpees jest dwuczęściowe ćwiczenie, które obejmuje push-up, a następnie skok w powietrzu. Burpees angażuje wszystkie mięśnie w organizmie i jest skierowany głównie do budowy łydek, klatki piersiowej, triceps, ramiona, biceps, pośladki i łopatki.

Jak robić Burpees?

Burpees są bardzo łatwe do wykonania, ponieważ nie wymagają żadnych maszyn ani ciężarów. Aby wykonać Burpees, stań w pozycji częściowego przysiadu i pochyl się. Utrzymuj kręgosłup prosto i dotykaj podłoża klatką piersiową. Wykonaj pompkę, złącz obie nogi w żabim skoku, a następnie podskocz unosząc ręce w górę.

#2 Wysokie kolana

Wysokie kolana to kolejne łatwe ćwiczenie, które nie wymaga użycia sprzętu treningowego. Wysokie kolana pomagają wzmocnić wszystkie mięśnie nóg i zwiększają bicie serca, co dodatkowo poprawia koordynację i elastyczność ciała.

Jak wykonywać High Knees?

Aby wykonać High Knees, rozstaw stopy na szerokość bioder, a następnie podnieś lewe kolano w kierunku klatki piersiowej, wykonaj to samo z drugą nogą w tempie biegu. Powinieneś również spróbować trzymać ręce wyciągnięte i pozwolić kolanom dotknąć dłoni podczas wykonywania ćwiczenia.

#3 Lunge Jumps

Skoki na lonży są zaawansowaną odmianą normalnego ćwiczenia na lonży. Ćwiczenie polega na wyskoczeniu wysoko w powietrze i przerzuceniu się na drugą nogę przed lądowaniem. To ćwiczenie nie wymaga żadnego sprzętu do podnoszenia ciężarów i spala ogromną ilość kalorii. Pomaga również w zwiększeniu tętna.

Jak wykonywać podskoki na lonży?

Aby wykonać wykroki stań z nogami rozstawionymi co najmniej na szerokość barków. Wysuń jedną nogę do przodu z wyprostowanym kręgosłupem. Teraz ugnij nogę i zejdź w dół, upewnij się, że noga powinna być prostopadła do podłogi. Teraz na koniec skocz i wysuń drugą nogę do przodu i powtórz ćwiczenie.

#4 Podskoki

Jumping jacks, zwany również side-straddle hop, to ćwiczenie na całe ciało, które można wykonywać niemal wszędzie - wszystko dzięki temu, że nie wymaga sprzętu do ćwiczeń.

Jak robić podskoki?

Aby wykonać Jumping Jacks, najpierw stań prosto ze stopami rozstawionymi co najmniej na szerokość bioder. Upewnij się, że masz rozluźnione ramiona i patrzysz prosto przed siebie. Teraz skacz i rozsuń stopy na boki. W tym samym czasie przesuwaj ręce w górę i w dół nad głową. Powtórz te kroki, postępując w ten sam sposób.

#5 Wspinacze górscy

Wspinanie się po górach nie jest łatwe! Ale co jeśli góry staną się zwykłą ziemią? Cóż, taka jest logika stojąca za ćwiczeniem "Wspinacze górscy". Abyś poczuł, że wspinasz się na górę, będąc na ziemi. To ćwiczenie jest dobrze znane z wielkich korzyści, takich jak budowanie cardio wytrzymałość i zwinność. Ponownie, Mountain Climber trenuje całe ciało.

Jak wykonywać Wspięcia Górskie?

Aby wykonać Mountain Climbers, ustaw się w pozycji deski z prostymi ramionami. Upewnij się, że ręce są nieco szerzej rozstawione niż na szerokość barków. Teraz przyciągnij prawe kolano w kierunku klatki piersiowej, nie podnosząc bioder. Następnie cofnij je i przysuń drugie kolano. Teraz powtórz te kroki, aby kontynuować.

#6 Skakanie na linie

Rope Jumping, znany również jako skakanka, jest preferowany przez tysiące ludzi ponad bieganie ze względu na jego niezliczone korzyści. Wygląda to łatwo, spala dużo kalorii, i to jest naprawdę zabawne.

Jak robić skakankę?

Aby wykonać skakankę, wszystko, czego potrzebujesz to lina. Teraz stań prosto, trzymaj nogi blisko siebie z łokciem blisko brzucha. A teraz skacz i spraw, by lina zatoczyła koło wokół Twojego ciała od stóp do głów. Możesz również zmieniać skok, skacząc do przodu i do tyłu.

#7 pompki

Push-ups są najbardziej powszechne. Ćwiczenia z ciężarem ciała. Są one jednak trudne dla początkujących. Ale gdy trenujesz codziennie, przyzwyczaisz się do nich i zaczniesz je lubić. Push-upy są najlepsze do budowania górnej części ciała. Pomagają kształtować klatkę piersiową, ramiona i tricepsy,

Jak robić pompki?

Pompki nie wymagają żadnego sprzętu do ćwiczeń i mogą być z łatwością wykonywane w domu. Aby ćwiczyć pompki, należy przyjąć pozycję kota z dłońmi i czubkami palców dotykającymi ziemi. Teraz zejdź w dół na klatkę piersiową i dotknij ziemi. Upewnij się, że kręgosłup nie jest wygięty, a nogi są proste. W miarę zdobywania doświadczenia, możesz stawiać sobie wyzwania, ustawiając palce stóp blisko siebie.

#8 Scyzoryk boczny

Side Jackknife jest ćwiczenie, które cele Obliques, ramiona, i quady . Angażuje również pośladki i zginacze bioder.

Jak wykonywać Side Jackknife?

Aby wykonać Side Jackknife, należy położyć się na boku z jedną nogą na drugiej. Teraz połóż jedną rękę za głową z łokciem wyciągniętym na zewnątrz. Drugą rękę połóż na ziemi przed sobą, aby zrównoważyć ciężar ciała. Teraz spróbuj zbliżyć do siebie górną nogę i łokieć, a następnie cofnij je do pozycji wyjściowej. Teraz powtórz kroki, aby wdrożyć trening.

#9 Russian Twist

Rosyjski Twist to prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na trening rdzenia, a także bioder. Russian Twist jest popularnym ćwiczeniem wśród sportowców - wszystko dzięki efektom następczym, które pomagają sportowcom w ruchach skrętnych i szybkiej zmianie kierunku.

Jak wykonać Russian Twist?

Aby wykonać Russian Twist, należy przyjąć pozycję na ziemi z nogami wyciągniętymi przed siebie. Następnie należy podnieść kolana do góry i przyjąć pozycję v-sit. Upewnij się, że obie nogi są od siebie oddalone na szerokość barków. Teraz, na koniec, przekręć się z jednej strony na drugą. Powtórz to kilka razy, aby wytrenować ciało.

10 TRX Pull-up

Podciąganie TRX wymaga dużej siły górnej części ciała. Ale to może być łatwe, jeśli znasz właściwą technikę i dużo ćwiczyłeś. Aby wykonać to ćwiczenie, będziesz potrzebował również trenera TRX.

Jak robić podciąganie TRX?

Aby wykonać TRX Pull-up, chwyć TRX. Teraz użyj pleców i ramion, aby podciągnąć ciało do góry z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Powinieneś dążyć do tego, aby Twoja klatka piersiowa znalazła się na tym samym poziomie co uchwyty, ale nie przejmuj się, jeśli nie uda Ci się tego zrobić za pierwszym razem. Wszystko, czego potrzebujesz, to praktyka. Po tym, przytrzymaj ciało w tej pozycji przez sekundę, a następnie opuść ciało i powtórz kroki, aby postępować tak samo.

6 korzyści z treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT)

  Według naukowców, trening cardio HIIT może spalić dużo kalorii w krótkim czasie. Według raportu British Journal of Sports Medicine 2019, osoby wykonujące trening HIIT straciły 28,5% więcej tłuszczu niż osoby trenujące na umiarkowanie intensywnych, ale ciągłych ćwiczeniach.
  Trening cardio HIIT ma imponującą zdolność do zwiększania tempa metabolizmu organizmu przez wiele godzin, nawet po zakończeniu ćwiczeń. Według Harvardu, jeśli tempo metabolizmu danej osoby jest wysokie, będzie ona spalać więcej kalorii w spoczynku i podczas aktywności.
  Trening HIIT cardio pomaga również zwiększyć masę mięśniową, jeśli jest wykonywany z odpowiednimi ciężarami i techniką u konkretnych osób.
  Trening HIIT cardio poprawia również indywidualną zdolność konsumpcji tlenu. Według badań, pięć tygodni treningu o wysokiej intensywności wykonywanego przez 20 minut każdego dnia, poprawiło zużycie tlenu u danej osoby o 9%.
  Trening HIIT cardio obniża również poziom cukru we krwi u osób chorych na cukrzycę. Według badań, wraz z obniżeniem poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą, HIIT poprawia również odporność na insulinę w porównaniu do normalnych ćwiczeń.
  Trening HIIT cardio nie wymaga zazwyczaj żadnego sprzętu treningowego. Powyższe sugerowane dziesięć ćwiczeń nie wymaga żadnego drogiego, ciężkiego sprzętu poza liną, która jest łatwo dostępna w domu.

Podsumowanie

HIIT cardio workout jest jednym z najlepszych pomysłów, aby trenować bez wydawania dużo na kosztowny sprzęt. Jednakże, jest wysoce zalecane, aby zasięgnąć porady eksperta, aby wykonać go od razu i uniknąć jakichkolwiek niepożądanych kłopotów. Upewnij się, że nosisz odpowiednie buty wraz z innymi elementami ochronnymi, aby zapobiec urazom. Wraz z treningiem należy również zadbać o odpowiednią dietę dla swojego organizmu, aby trening był skuteczny. Życzymy wesołego startu!

Tagi: Korzyści z HIITCardiofitness z HIITHIITHIIT i utrata wagisworkout w domu