single

Niesamowite korzyści z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy na bazie cydru (ACV) jest produkowany w procesie fermentacji jabłek i jest stosowany od 5000 lat, aby pomóc w detoksykacji organizmu, zwiększeniu krążenia, wzmocnieniu układu odpornościowego i oczyszczeniu krwi. Głównym korzystnym składnikiem w ACV jest kwas octowy, który ma działanie probiotyczne w organizmie, z możliwością zabijania szkodliwych bakterii (w tym E-Coli).

Jego zastosowanie i korzyści obejmują szerokie spektrum zastosowań, od oczyszczania jako naturalnego środka dezynfekującego po cele lecznicze, dzięki zawartości witamin, składników odżywczych i enzymów. Stosowany w celach terapeutycznych i odnowy biologicznej, ACV powinien być organiczny i niepasteryzowany. Istnieje wiele zastosowań ACV z potencjalnymi korzyściami, co sprawia, że niektórzy lekarze zalecają jego codzienne spożycie, mieszając go z wodą.

Wspiera zdrowie jelit

ACV pomaga złagodzić refluks kwaśny i zgagę poprzez normalizację pH żołądka.
Wypić filiżankę ciepłej wody zmieszanej z łyżką stołową ACV na 5 minut przed posiłkiem.

Detoks

Niefiltrowany, niepasteryzowany, nieprzetworzony i organiczny ACV może pomóc w detoksykacji wątroby i układu limfatycznego ze względu na jego alkalizujące działanie w organizmie. Oprócz drenażu limfatycznego wiadomo, że wspomaga on pracę jelit, stymuluje układ krążenia i oczyszcza organizm, co skutkuje lepszym zdrowiem i zwiększoną energią.

Antygrzybicze i antybakteryjne

ACV pomaga w leczeniu schorzeń związanych z drożdżakami (drożdżakami) i grzybami, których objawami są wysypka, nieświeży oddech, brak energii, bóle głowy, słaba pamięć, depresja i problemy ze szlakiem pokarmowym.

Promuje utratę masy ciała

Ocet jabłkowy na cydr (jabłecznik) sprzyja utracie wagi w wyniku działania kwasu octowego: hamuje apetyt, zwiększa metabolizm i zmniejsza retencję wody.

Obniża poziom cukru we krwi

Badania połączyły ACV z niższym poziomem cukru we krwi. Chociaż konieczne mogą być dalsze badania, kwas octowy wydaje się oferować obiecujący efekt antyglikemiczny w organizmie.

Zmniejsza ciśnienie krwi i obniża poziom cholesterolu

ACV został użyty jako naturalny sposób na obniżenie ciśnienia krwi. Ze względu na działanie kwasu octowego wspomaga on również produkcję wątroby i żółci, pomagając obniżyć zły poziom cholesterolu (LDL). Zahamowanie szkodliwego działania LDL może pomóc w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

Uzdrowiciel skóry

Zewnętrzne stosowanie ACV pomaga w usuwaniu trądziku i egzemy, łagodzeniu łupieżu, zabijaniu grzybów paznokci u stóp, łagodzeniu oparzeń słonecznych, gojeniu trującego bluszczu, łagodzeniu ugryzień przez pluskwy i naturalnym dezodoryzowaniu organizmu ze względu na jego właściwości detoksykacyjne i przeciwzapalne. Może być również stosowany do usuwania znaczników i brodawek skórnych.

Promuje lepszy obieg

Przeciwzapalne działanie ACV jest doskonałym lekarstwem na żylaki lub skurcze nóg poprzez poprawę krążenia.

Leczy przeziębienia i bóle gardła

Składniki odżywcze i zawartość probiotyków w ACV stanowią skuteczne lekarstwo na przeziębienia i bóle gardła, niezależnie od tego, czy jest on stosowany do płukania gardła czy do picia zmieszanego z wodą.

Inne korzyści

Lista zalet ACV jest obszerna, a dodatkowe zastosowania obejmują płukanie włosów, tonik do skóry, mycie owoców i warzyw, sosy sałatkowe oraz środki do higieny rąk.