single

Typowe błędy popełniane przy kontrolowaniu swojej wagi

Czy jesteś przyłapany na tych zachowaniach, które potencjalnie wpływają na Twoje zdrowie i wagę? Jeśli nie jesteś świadomy, jak dużo spożywasz, zwróć uwagę na te powszechne sytuacje, w których mamy tendencję do spożywania większej ilości jedzenia niż jest to konieczne lub idealne.

Pomijanie śniadania

Śniadanie jest uważane za krytyczny posiłek zapewniający energię i niezbędne składniki odżywcze dla ciała i umysłu, a także pomaga utrzymać Twoją wagę. Nie jedzenie śniadania oznacza, że prawdopodobnie będziesz jadł więcej później.

Wielozadaniowość

Jedzenie w pracy, rozmowa przez telefon lub oglądanie filmu może spowodować, że straci się poczucie, że je się je, zwłaszcza jeśli jedzenie nie znajduje się na talerzu. Uważaj na ruchliwe i stresujące dni, ponieważ mogą one mieć wpływ zarówno na jakość, jak i ilość spożywanego jedzenia.

Jedzenie kiedy nie jesteś głodny

Jedzenie, gdy nie jest głodny tylko po to, by dotrzymać innym towarzystwa lub w oczekiwaniu na mecz piłki nożnej dzieci, może być niezdrowym nawykiem i dodawać niepotrzebne kalorie do codziennego spożycia. Niektóre z nich jedzą z nudów, depresji, złości lub stresu, co może prowadzić do cyklicznych zmian. Znajdź kreatywne sposoby, aby powiedzieć sobie "nie" i poszukaj innych satysfakcjonujących alternatywnych opcji.

Rozkoszowanie się bufetami lub uroczystościami

Jeśli spodziewasz się dużego bufetu w ciągu tygodnia lub jesteś zaproszony na uroczystość, znajdź strategie, aby ograniczyć i powstrzymać się, co najmniej kilka dni przed i po. Jedzenie poza uczuciem pełni może być wynikiem nieodpartych pokus i pragnień żywieniowych. Chociaż odpuszczenie przyjemności jedzenia może być trudne, należy negocjować z sobą rozwiązania kompensacyjne, takie jak nagrody za utrzymanie lub przekroczenie celów wagowych, jak profesjonalny masaż lub wyjazd na wakacje.

Przekąski pomiędzy posiłkami

Czy to z głodu, czy też z pragnienia, między posiłkami chrupanie może dodać znacznych ilości kalorii i niezdrowego tłuszczu do schematu odżywiania się, chyba że rozwiążesz problem z przygotowanymi zdrowymi przekąskami na palcach, takimi jak jogurt, orzechy, nasiona, owoce i wstępnie pokrojone warzywa. Modyfikacja zachowania jest kwestią psychologii. Możesz strategizować, wykorzystywać siłę woli lub szukać profesjonalnej pomocy w zakresie odżywiania, odchudzania, planowania posiłków, aby uzyskać bardziej skuteczne rezultaty.