single

Same ćwiczenia nie pomogą Ci schudnąć

Zostałeś uderzając siłowni 6 dni w tygodniu, ale nie tracą na wadze. Dlaczego chodzisz w kółko, jeśli chodzi o utratę wagi?

Odpręż się, bo nie ma nic złego w tym, co robisz.

Nowe badania przeprowadzone na City University of New York i opublikowane w czasopiśmie Current Biology wykazały, że istnieje limit ilości kalorii, które możemy spalić podczas ćwiczeń. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 332 dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych, na Jamajce i w Afryce. Naukowcy użyli akcelerometru, urządzenia podobnego do wielu urządzeń wearables dostępnych na rynku, do pomiaru poziomu aktywności przez siedem dni i śledzili liczbę kalorii, które uczestnicy spalili w ciągu tygodnia.

Wyniki nie były zbyt zachęcające dla tych, którzy zwiększyli swoją dawkę ćwiczeń w nadziei na utratę wagi.

Badanie wykazało, że uczestnicy, którzy więcej się ruszali, spalali więcej kalorii, ale tylko do pewnego momentu. Po pewnym czasie, nawet najbardziej aktywni ludzie trafili na plateau i nie spalili więcej kalorii niż ich siedzący rówieśnicy. Oznacza to, że organizm ludzki dostosowuje się do zwiększonej aktywności i przestaje spalać tyle kalorii, ile spalał na początku.

Herman Pontzer, jeden ze współautorów badania, powiedział: "Najbardziej aktywni fizycznie ludzie wydatkowali taką samą ilość kalorii każdego dnia, jak ludzie, którzy byli tylko umiarkowanie aktywni". Wyraźnie widać, że może istnieć "słodki punkt" dla aktywności fizycznej. Zbyt mało ćwiczeń i jesteśmy niezdrowe, zbyt dużo i ciało ma tendencję do dostosowania się, aby uniknąć spalania kalorii nadmiar.

Badanie to wydaje się odsuwać na bok regularne przesłanie, które słyszymy dorastając: Ćwicz więcej, aby schudnąć.

Ale tylko ćwiczenie nie pomoże Ci ożywić rutynę utraty wagi.

Naukowcy wyjaśniają, że ćwiczenia są naprawdę ważne dla dobrego zdrowia. "Istnieje mnóstwo dowodów na to, że ćwiczenia są ważne dla utrzymania naszych ciał i umysłów w zdrowiu, a ta praca nie ma nic wspólnego z tym przesłaniem. Co nasza praca dodaje jest to, że musimy również skupić się na diecie, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie naszą wagę i zapobiegania lub odwrócenia niezdrowej przyrost masy ciała.

"Powiedzielibyśmy, że 'Jeśli chcesz schudnąć, prawdopodobnie powinieneś skupić się na zmianie swojej diety i obserwować, ile jesz'. Ćwiczenia mogą pomóc i są naprawdę ważne [dla zdrowia w ogóle], ale są to dwa różne narzędzia" - powiedział Pontzer.

Badania wykazały, że każda osoba "prawdopodobnie osiąga maksimum w nieco innym plateau spalania kalorii". Oprócz tkanki tłuszczowej, zależy to od metabolizmu, masy mięśniowej, poziomu hormonów i różnic genetycznych.

Możesz jednak spróbować zwiększyć spalanie kalorii poprzez urozmaicenie treningów. Jeśli cały czas biegasz, spróbuj jazdy na rowerze lub spinningu; jeśli jeździsz na rowerze, spróbuj biegania lub pływania. Używanie różnych mięśni może zwiększyć Twój wydatek energetyczny. Trening interwałowy może również pomóc Ci spalić więcej kalorii i wypchnąć Cię z plateau utraty wagi.

Tagi: Trening interwałowy bieganie lub pływanie utrata wagi