single

Detoksykacja i profilaktyka raka

Jaki jest związek pomiędzy toksynami, detoksykacją i rakiem?

Nasz organizm jest stale narażony na działanie toksyn, od zanieczyszczeń środowiskowych po toksyny chemiczne uwalniane przez organizm w trakcie jego normalnego przetwarzania. Jeśli organizm nie jest w stanie skutecznie się odtruwać, nagromadzenie toksyn często prowadzi do uszkodzenia komórek i zapalenia, co wiąże się z ryzykiem poważnych chorób przewlekłych, w tym nowotworów.

Co to za toksyny?

Toksyny to wszelkie substancje, które są szkodliwe dla organizmu, takie jak pestycydy, metale, toksyczne substancje chemiczne, zanieczyszczenia środowiska, sztuczne dodatki do żywności, trucizny i odpady chemiczne produkowane wewnętrznie.

Co powoduje toksyny w organizmie?

Toksyny mogą dostać się do organizmu poprzez kontakt z zanieczyszczeniami środowiskowymi, takimi jak metale ciężkie, zanieczyszczenia, zanieczyszczona woda i żywność, zanieczyszczenia, dym, palenie tytoniu, nadmiar alkoholu, leki farmaceutyczne, toksyczne chemikalia i choroby zakaźne. Stres, złe bakterie, drożdże i wirusy mogą również uwalniać szkodliwe toksyny wewnątrz organizmu.

Dieta detoks - catering dietetyczny

Co to jest detoksykacja?

Detoksykacja to proces eliminowania i oczyszczania toksyn z organizmu. Celem programu detoksykacyjnego jest zapobieganie i odwracanie uszkodzeń komórek, które w przeciwnym razie mogą prowadzić do poważnych zagrożeń dla zdrowia. Poprzez usunięcie nadmiaru toksyn, wiele objawów i dolegliwości ulega poprawie. Naturalne skutki uboczne obejmują zazwyczaj utratę wagi i lepszą skórę. Skuteczna detoksykacja prowadzi do ogólnej poprawy zdrowia, energii, witalności i dobrego samopoczucia. Podążanie za regularnymi programami detoksykacyjnymi jest niezbędne dla odnowy komórek i długowieczności.

Jakie są naturalne systemy detoksykacyjne organizmu?

Ciało ludzkie jest wyposażone w możliwość detoksykacji samego siebie. W rzeczywistości organizm posiada kilka systemów do usuwania odpadów. Główne organy, które składają się na system usuwania odpadów to skóra, wątroba, płuca, jelito grube i nerki. Jednak naturalna detoksykacja może z wielu powodów nie wyeliminować w odpowiedni sposób toksyn w organizmie. Główne kanały detoksykacji odgrywają ważną rolę w równowadze między chorobą a zdrowiem, takie jak krew, jelito grube i chłonka.

Co powoduje przeciążenie systemu toksynami?

Przedłużające się i nadmierne narażenie na toksyny, stres i niezdrowy tryb życia.

Czy produkujemy niektóre z naszych własnych toksyn?

Tak. Niektóre toksyny są generowane wewnątrz, ze stresu, negatywnych myśli i niekontrolowanych emocji. Nierównowaga bakteryjna lub inwazja organizmów zewnętrznych może również generować toksyczne odpady.

Jakie są podejścia do detoksykacji?

Wiele programów detoksykacyjnych oferowanych jest w ramach integracyjnego modelu opieki zdrowotnej. Poniżej przedstawiono kilka strategii, które można zastosować w celu wyeliminowania toksyn w organizmie:

 • Ćwiczenie/ruch
 • Równowaga ciała i umysłu (joga, medytacja, oddychanie, modlitwa)
 • Woda czysta/alkaliczna
 • Dieta typu detoks
 • Poszczenie
 • Sok
 • Suplementy
 • Masaże detoksykacyjne i peelingi do ciała
 • Sauna na podczerwień
 • Drenaż limfatyczny
 • Ozonetoterapia (autohemoterapia)
 • infuzje detoksykacyjne
 • Hydroterapia pułkownika
 • Osteopatia

Czy detoksykacja zmniejsza ryzyko zachorowania na raka?

Ważne jest, aby zapewnić naszemu organizmowi odpowiedni sen, ruch, pocenie się, picie wystarczającej ilości czystej wody, spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości błonnika i wody (tj. owoców i warzyw) oraz stosowanie innych praktyk zdrowego stylu życia w celu zminimalizowania toksyn i promowania zdrowia. Nasz system detoksykuje w sposób naturalny, eliminując codziennie nagromadzone produkty odpadowe. Jeśli zdolność organizmu do usuwania toksycznych odpadów jest mniejsza niż toksyczne przeciążenie, to komórki zaczynają źle funkcjonować z powodu wolnych rodników, produktu ubocznego zapalenia, i rozpoczyna się proces chorobowy. Detoksykacja ma kluczowe znaczenie dla wyeliminowania nadmiernej ilości toksyn i zagrożeń dla zdrowia, jakie one stanowią. Ryzyko zachorowania na raka opiera się na zasadzie, że nagromadzenie toksyn w znacznym stopniu przyczynia się do uszkodzenia komórek i powstawania chorób, a zatem eliminacja toksyn ma zdolność do zapobiegania i potencjalnie odwracania tego poważnego zagrożenia dla zdrowia.