single

Plusy i minusy organizowania jesiennego wesela

Jesienny ślub zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, a to dlatego, że ma kilka dobrych powodów. W tym sezonie ślub wydaje się być bardziej romantyczny. Ta pora roku, jesień, ma w sobie magię i wyjątkowy kolor, któremu nikt nie może zaprzeczyć. Inną sprawą jest to, że w tej porze roku chętniej korzysta się z różnych rodzajów owoców i warzyw i dodaje się je do weselnego menu. Ponieważ dzień Waszego ślubu może być najważniejszym dniem w Waszym życiu, być może będziecie chcieli współpracować z profesjonalnymi firmami cateringowymi, które zajmą się obsługą Waszego wesela. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom obsługi cateringowej jesiennego wesela.

Plusy

  • Obniżone ceny cateringu
Ten czas nie jest uważany za okres największego natężenia wesel. W niektórych aspektach, takich jak miejsce i usługi cateringowe, można uzyskać bardziej obniżone ceny. Jeśli masz ograniczenia finansowe, to jest to czas dla Ciebie, aby mieć wesele. Twoi goście również będą zadowoleni, ponieważ zaoszczędzisz im trochę pieniędzy, a oszczędzanie pieniędzy jest wspaniałe. Twoi goście mogą być w stanie zorganizować jakieś wymarzone wakacje, a ty jako para możesz zarezerwować apartamenty na miesiąc miodowy po obniżonych cenach.
  • Dzika pogoda

Nie każdy lubi się pocić, a najbardziej pocić się na swoich oficjalnych strojach. Zaplanowanie ślubu jesienią oznacza, że goście będą mogli cieszyć się ślubem na świeżym powietrzu. Jesienią gwarantowana jest niższa temperatura i brak bezpośredniego światła słonecznego, co zapewnia komfort zarówno parze młodej, jak i gościom. Jesienne temperatury zapewniają wystarczającą ilość światła dziennego bez dużej wilgotności. Co więcej, zachwycające liście jeszcze bardziej podnoszą nastrój.

  • Sezonowe przysmaki

Jesienią jest sezon na wiele owoców i warzyw, które można zawsze dodać do weselnego menu. Kolorowe owoce, takie jak jabłka i czerwone gruszki, mogą być wykorzystane do dekoracji tortu. Z sezonowych warzyw, takich jak dynia, można przyrządzić bardzo zdrową i pożywną zupę na bazie kabaczka. Obfitość lokalnych warzyw sezonowych pozwala obniżyć koszty, na co warto zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy dysponuje się ograniczonym budżetem.

  • Piękne otoczenie

Jeśli jesteś zwolennikiem niepowtarzalnego wyglądu i stylu, jesienią możesz być zaskoczony dostępnością kwiatów sezonowych. Nie ma jednak ograniczeń co do ilości kwiatów, które są dostępne w wolnej porze roku, jednak za pewną cenę. W związku z tym, że nie jest to jedyny sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam ten system. Większość ludzi chciałaby, aby floryści przynieśli zmieniające się liście jesiennych liści do bukietów.

Cons

  • Sezon jest bardzo pracowity

Jesień jest jednym z najbardziej ruchliwych sezonów w roku i są szanse, że będzie kolidować z niektórych wydarzeń, takich jak Święto Dziękczynienia w listopadzie, ponowne otwarcie szkoły we wrześniu, i oczywiście długo oczekiwany Halloween w październiku. Z tych wszystkich wydarzeń wkrótce, twój ślub może być opuszczony z gości, ponieważ ludzie mogą mieć jakieś inne plany, a nawet zajęty z ich życia. Jeśli chcesz mieć jak najwięcej gości na swoim weselu, lepiej zrób to w lecie, chociaż będzie to miało ogromny wpływ na Twój budżet z powodu wielu wydarzeń, które się wtedy odbywają.

  • Pogoda może Cię zaskoczyć

Jesień, będąca okresem przejściowym między sezonem letnim a zimowym, może zachowywać się bardzo nieprzewidywalnie. Choć większość ludzi spodziewa się, że jesień będzie obfitować w łagodne temperatury, może zaskoczyć nas bardzo gorąca lub zimna pogoda. Dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na najgorsze i przewidzieć niezbędne środki zaradcze, jeśli zdecydujemy się na jesienny ślub.

  • Oczekiwania są wysokie

Jesień charakteryzuje się dużą ilością kwitnących i pięknych kwiatów pokrywających ziemię. Taki sposób myślenia jest wyczuwalny w umysłach ludzi, gdy zapraszamy ich na jesienny ślub. Ponieważ pogoda jest zawsze nieprzewidywalna, Ciebie i Twoich gości może czekać wielkie rozczarowanie.

Jesień to wspaniała pora roku na pójście do ołtarza, jeśli tylko jesteście przygotowani na najgorsze i zastosujecie odpowiednie środki zaradcze. Świetna firma cateringowa może ułatwić sprawę, jeśli nie jesteście pewni, jak skutecznie przygotować się do jesiennego wesela. Mimo to tylko doświadczona firma cateringowa może spełnić Wasze oczekiwania. Wszystko zostało już powiedziane i zrobione, teraz nadszedł czas na wysłanie zaproszeń i życzymy powodzenia w tym wielkim dniu!