single

Co to jest zdrowy styl życia?

Co to jest zdrowy styl życia? Jedna osoba postrzega zdrowy styl życia zupełnie inaczej niż inna... To dlatego, że każdy ma inne potrzeby.

Jest jednak jedna rzecz, co do której większość się zgadza: zdrowy styl życia to robienie wszystkich rzeczy, które promują dobre zdrowie i unikanie rzeczy, które tego nie robią.

Te czynniki są jedynymi rzeczami, które można kontrolować, jeśli chodzi o dłuższe i silniejsze życie.

Ktoś, kto dostaje krótki koniec kija, jeśli chodzi o genetykę, może faktycznie żyć dłużej i być zdrowszy niż ktoś z doskonałymi genami, żyjąc zdrowiej i robiąc wszystko, co konieczne, aby tak pozostać.

Nie ma żadnej magicznej pigułki, która cię tam zaprowadzi. To drobne decyzje, które podejmujesz każdego dnia. Zdrowy styl życia obejmuje wiele czynników, w tym dietę, ćwiczenia fizyczne, sen i zdolność do relaksu i redukcji stresu na szczycie listy

Oczywiście, unikanie pewnych rzeczy również pomaga.

Należą do nich: zażywanie narkotyków, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu. Podczas gdy mały kieliszek czerwonego wina z kolacją może być zdrowy, picie więcej niż to nie jest. Podejmowanie właściwych wyborów we wszystkich tych dziedzinach może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, obniżeniu ciśnienia krwi i utrzymaniu kontrolowanego poziomu cukru we krwi.

Co jest zdrowym stylem życia... według ekspertów

AHA (American Heart Association) wymienia 7 czynników zachowania, które pomagają zrozumieć, czym jest zdrowy styl życia. Nazywają to "Life's Simple 7"...

 1. Jedzcie zdrową żywność
 2. Angażowanie się w regularną aktywność fizyczną
 3. Utrzymanie zdrowej wagi 
 4. Zarządzanie ciśnieniem krwi
 5. Zarządzanie poziomem cholesterolu
 6. Zarządzanie poziomem cukru we krwi
 7. Rzucenie palenia

Jak możemy zacząć prowadzić zdrowy tryb życia?

Teraz wiesz, co stanowi zdrowy styl życia. Jak wpływa to na twoje zdrowie i co dokładnie oznacza?

Zdrowa dieta zawiera szeroką gamę kolorów i mnóstwo żywności na bazie roślin. Jeśli jesteś jak wiele osób, miałeś w domu kurs ekonomii w Gimnazjum lub Gimnazjum. Nauczyciel prawdopodobnie powiedział ci, aby tworzyć posiłki, które miały wiele różnych kolorów. Jest ku temu dobry powód. Musimy jeść w sposób, który zaspokaja potrzeby żywieniowe organizmu.

Regularne ćwiczenia są również niezwykle ważne dla dobrego zdrowia. Regularne ćwiczenia wydłużają telomery, które chronią komórki i utrzymują chromosomy przed rozpadem. Przekłada się to na pozostanie nie tylko zdrowsze, ale również młodszy wygląd, ponieważ zapobiega uszkodzeniu i śmierci komórek, przyczyny choroby i choroby. Regularne ćwiczenia stymulują również mózg do tworzenia nowych ścieżek.

Wielu z nas rozpoczyna zdrowy tryb życia, gdy jesteśmy zmęczeni dietami, ćwiczeniami i programami odchudzania, które w końcu zawodzą na obietnicy dostarczenia.  Wiele razy jesteśmy w lewo prawo w miejscu, w którym zaczęliśmy.  Nauka naprawdę, co to jest zdrowy styl życia, zmieni to wszystko.

Możemy zacząć od dodania kilku krytycznych składników do naszego stylu życia, dla zdrowego stylu życia.  Jeśli chcemy...

 • Aby schudnąć i utrzymać go z dala - oczywiście jest to efekt uboczny zdrowego stylu życia. 
 • Program fitness - możemy trzymać się
 • Właściwa równowaga w zakresie wysokiej jakości suplementów żywnościowych
 • Żeby nigdy więcej nie dietować
 • Ruszajcie - i trzymajcie się właściwej drogi.

Idealna mieszanka zdrowego odżywiania dla właściwego odżywiania, umiarkowanie skutecznych ćwiczeń i zarządzania stresem powinny być głównym celem.  Modyfikacja zachowań lub zmiana stylu życia jest kluczowa.

Pamiętajcie.  Jeśli nic się nie zmieni... Nic się nie stanie...

Innym kluczem jest dążenie do zdrowego stylu życia przed problemami zdrowotnymi i nadmiernym przybieraniem na wadze.  Powszechnie wiadomo, że wiele problemów zdrowotnych jest związanych ze stylem życia.

Najważniejszym kluczem do zdrowego stylu życia jest zaangażowanie i znalezienie sposobów na połączenie zdrowych nawyków z codziennym życiem. 

Nauczenie się, co to jest zdrowy styl życia, wszystko, co się z tym wiąże i gdzie jesteś na zdjęciu, jest początkiem i wyznacza podstawy do rozpoczęcia zdrowego stylu życia i utrzymania się na właściwej drodze...