single

Witamina C w służbie urody

Dermatolodzy od dawna podkreślają, że witamina C ma wielki wpływ na wygląd naszej cery, ale ta przyjmowana doustnie się nie sprawdza.

Zdecydowanie skuteczniejsze są kosmetyki nakładane bezpośrednio na skórę, w których jest wysokie stężenie witaminy. Działają one wygładzająco i dodają skórze blasku. Pomagają ją naprawiać i chronią przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Są nawet w spanie zwalczać stany zapalne i trądzik.

Kwas L-askorbinowy

Witamina C, obok witaminy E i retinoidów, uchodzi za najlepszy składnik derma kosmetyków. Podawanie jej bezpośrednio na skórę podnosi o 20% skuteczność w produkcji kolagenu, co zapewnia skórze odpowiednie napięcie. Trzeba jednak pamiętać, że kwas L-askorbinowy jest delikatny, więc musi być przechowywany w odpowiednich opakowaniach i musi być podawany w postaci potrafiącej przenikać przez skórę.

Łagodzi podrażnieni i wzmacnia naczynka

Kwas L-askorbinowy przeznaczony jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry wrażliwej podatnej na stany zapalne. Dla skóry wrażliwej konieczne jest jednak utrzymywanie stężenia witaminy C w kosmetyku na poziomie nie wyższym niż 10%, ponieważ jej duże dawki też mogą podrażniać. W mniejszych dawkach będzie skutecznie uszczelniała naczynka krwionośne, których pękanie powoduje zaczerwienienia i wypryski.

Witamina C na twarz – zwalcza trądzik

Trądzik powstaje głównie dlatego, że sebum na skórze się utlenia i blokuje pory. Witamina C jest w stanie ten proces znacznie ograniczyć. Co więcej, wszystkie zmiany na skórze będą dzięki niemu rozjaśniane i co za tym idzie, chociaż nie da się nigdy trądziku w tak prosty sposób wyeliminować zupełnie, jego dolegliwość będzie mniejsza ze względu na jego mniejszą widoczność i ograniczenie stanu zapalnego. W przypadku problemów z trądzikiem witaminę C można po prostu dodawać do innych kosmetyków.

Pielęgnacja skóry

Serum z witaminą C

Podawanie silnie stężonego serum poprawia produkcje kolagenu, chroni naczynka włosowate w skórze przed pękaniem i sprawia, że skóra nabiera blasku. Co więcej, duże dawki witaminy C w postaci serum pomagają w uzyskaniu wyższego stopnia natlenienia komórek.

Witamina C – fenomenalny antyoksydant

Kwas askorbinowy ma ogromne znaczenie dla zwalczania procesów starzenia się skóry. Odpowiedzialne są za nie w dużej mierze wolne rodniki, które witamina C, jako silny antyoksydant, jest w stanie skutecznie eliminować. Stanowi też barierę dla promieniowania ultrafioletowego, kolejnego czynnika przyśpieszającego starzenie. Z drugiej strony, stymuluje produkcje fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za tworzenie kolagenu regenerującego skórę.

Witamina C chroni przed słońcem

Ochrona przed promenowaniem UV, jaka zapewnia witamina C, to ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz możliwość zwalczania efektów, które już powstały. Związane jest to przede wszystkim z plamkami i przebarwieniami powstającymi po zbyt intensywnym opalaniu się. Takie plamki to miejsca wzmożonej, patologicznej produkcji pigmentów skóry. Witamina C jest w stanie ten proces ograniczać i blokować jego powstawanie.