single

11 kroków do oczyszczenia układu limfatycznego

Układ limfatyczny jest siecią tkanek i organów, które są częścią układu krążenia i które pomagają organizmowi usuwać toksyny, odpady i inne niepożądane materiały. Podstawową rolą układu jest transportowanie limfy, płynu z białymi krwinkami, które zwalczają infekcje w całym organizmie. System limfatyczny i układ odpornościowy współpracują ze sobą w celu usuwania i niszczenia odpadów, gruzu, martwych krwinek, patogenów, toksyn i komórek nowotworowych.

Układ limfatyczny, który nie funkcjonuje dobrze, jest związany z chorobą przewlekłą i może przejawiać się reakcjami zdrowotnymi, takimi jak bolesność piersi, zmęczenie, egzema i inne problemy skórne, przeziębienie kończyn, wzdęcia, bóle głowy i sztywność fizyczna. Dobre zdrowie i samopoczucie zależą od dobrze funkcjonującego układu limfatycznego. W związku z tym detoksykacja układu limfatycznego, jak również innych układów w organizmie, powinna mieć ogromne znaczenie i być częścią zdrowego stylu życia. Poniższe strategie mogą poprawić zdrowie i funkcjonowanie układu limfatycznego:

1. Ćwiczenie

»» Regularne ćwiczenie jest jednym z najprostszych sposobów na promowanie zdrowego układu limfatycznego. Pobudza krążenie krwi i pomaga w transporcie tlenu do tkanek i komórek w organizmie.

2. Zarządzanie stresem

»» Radzenie sobie ze stresem poprzez jogę, medytację, rozciąganie, oddychanie lub inne formy relaksu są niezbędne do utrzymania dobrze funkcjonującego układu limfatycznego. Zioła takie jak Ashwagandha, żeń-szeń, rodiola, grzyb Reishi lub bazylia mogą pomóc zmniejszyć poziom stresu.

3. Sauna

»» Sauna może promować detoksykację, lepsze krążenie i oczyszczanie skóry, wspierając tym samym lepszy system limfatyczny. Sauna pomaga również w łagodzeniu bólu i obniżaniu ciśnienia krwi, jednocześnie promując relaks.

4. Zioła

»» Istnieją zioła, które są skuteczne w oczyszczaniu różnych organów i systemów w organizmie, takich jak mniszek lekarski, organiczny oset mleczny, czarny orzech włoski, kolendra, mięta pieprzowa, eukaliptus i pokrzywa żądło.

5. Przyprawy

»» Do najsilniejszych przypraw oczyszczających należą imbir, cynamon, oregano, kurkuma, kminek, kolendra, kozieradka, koper włoski, pieprz kajeński, pieprz czarny, goździk, pietruszka i rozmaryn. Powinny one stanowić część zdrowej diety, przynoszącej stałe korzyści zdrowotne.

6. Olejki eteryczne

»» Najważniejsze olejki eteryczne do detoksykacji to m.in. goździk, trawa cytrynowa, cytryna, rozmaryn i mirra. Stosowanie olejków eterycznych wymaga uwagi i ostrożności ze względu na ich moc. Stosowanie polega zazwyczaj na wdychaniu związków przeciwutleniających lub mieszaniu ich z olejkiem nośnym do stosowania miejscowego.

7. Suche szczotkowanie

»» Biorąc pod uwagę, że skóra jest największym organem eliminującym, suche szczotkowanie zapewnia łatwy i przyjemny sposób na pobudzenie krążenia i detoksykacji organizmu. Poprawia wygląd skóry, eliminując martwe komórki i pomagając nowej skórze w regeneracji.

8. Post sokowy

»» Jest to świetny sposób na zapewnienie nie tylko detoksykacji układów organizmu, ale także skuteczny sposób zapobiegania szkodliwym skutkom mniej zdrowej, alternatywnej żywności. Szybki sok może ułatwić wchłanianie kluczowych składników odżywczych detoksykacji do organizmu.

9. Masaż

»» Zastosowanie udarów i nacisku na mięśnie, tkanki i organy podczas masażu pomaga w pobudzeniu układu krążenia i wydaleniu toksyn do układu krążenia w celu ich wyeliminowania. Ważne jest picie wody po masażu, aby pomóc usunąć te toksyny z układu.

10. Body Wraps

»» Są one wykonane z gliny morskiej lub innych składników i pomagają napiąć skórę podczas usuwania toksyn nagromadzonych w organizmie. Pomagają one również w utracie wagi. Body wraps detoksykacji ciała i sprawiają, że skóra czuje się dobrze.

11. Hydroterapia

»» Hydroterapia odnosi się do korzystania z wody (gorące wanny, zimne prysznice, okłady lodowe, gorące źródła, masaż wodny itp.) Stosowane w uzdrowiskach wody do hydroterapii mogą być bogate w minerały i wzbogacone o olejki eteryczne. Wspiera detoksykację i krążenie.