single

Walentynkowy specjał: Historia odchudzania Sandeepa i Sonali

Szczęśliwa para małżeńska, Sonali Panda i Sandeep Dash, prowadziła niemal idealne życie, jednak tęskniła za czymś więcej. Hektyczne godziny pracy i harmonogramy, a także łatwa dostępność niezdrowej żywności sprawiły, że przez lata przybywało im zbędnych kilogramów.

W zeszłym roku Sonali i Sandeep ważyli odpowiednio 96 kg i 116 kg. W tym momencie wiedzieli, że trzeba coś drastycznie zmienić.

"Sandeep natknął się na HealthifyMe na Facebooku"

"Chciałem skonsultować się z dietetykiem, aby schudnąć. Właśnie wtedy Sandeep natknął się na HealthifyMe na Facebooku" - mówi Sonali. Wkrótce zainstalowała aplikację i porozmawiała ze starszym dietetykiem, Alpa Momaya. Będąc pod wrażeniem jej rozmowy konsultacyjnej, Sonali zdecydowała się na usługi premium aplikacji, a następnie skontaktowała się z trenerem fitness, Meenakshi, jak również.

Sonali zaczęła błyskawicznie zauważać rezultaty, co zainspirowało Sandeepa do poważnego zajęcia się swoim zdrowiem. Nie chcąc pozostać w tyle, Sandeep zaczął religijnie śledzić swoje spożycie żywności i codzienną aktywność.

"Teraz jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ zdrowe odżywianie jest bardziej nawykiem niż koniecznością".

Choć na początku Sandeepowi przychodziło to z trudem, z czasem załapał o co chodzi. "Pierwsze kilka dni było trudnych. Uderzenia głodu były prawie niemożliwe do zniesienia" - mówi - "Teraz jednak jest o wiele łatwiej, ponieważ zdrowe odżywianie jest bardziej nawykiem niż koniecznością".

Sonali zawsze dobrze czuła się z metodami swoich trenerów. "Obaj moi trenerzy zawsze byli dla mnie niezwykle wspierający. Ponieważ nie czułam się komfortowo z chodzeniem na siłownię, mój trener fitness, Meenakshi, przygotował plan treningowy, który mogłam śledzić w domu," wspomina, "Alpa sprawił, że punktem było włączenie potraw, które lubię do mojej diety, a to naprawdę pomogło mi ją przestrzegać."

Podczas gdy podróże związane z utratą wagi mogą być dość trudne, pomogło im to, że mieli siebie nawzajem. "Fakt, że moja żona była przy mnie przez cały czas, sprawił, że zawsze miałem motywację" - mówi Sandeep - "Kiedy tylko zaczęła widzieć rezultaty, ja też chciałem schudnąć. Ta zdrowa rywalizacja pomogła nam obojgu skupić się na naszych celach związanych z utratą wagi."

"Jestem zachwycona, ponieważ po raz pierwszy moja waga spadła poniżej 82 kg od czasu mojej 11 klasy,"

8 miesięcy w swojej podróży, Sonali straciła 22 kilogramy i teraz waży 74 kg. "Jestem zachwycona, ponieważ po raz pierwszy moja waga spadła poniżej 82 kg od mojej 11 klasy", mówi nam. Sandeep również nie jest daleko w tyle. Waży teraz 92 kg, po utracie 24 kilogramów w tym samym czasie.

"Właściwa dieta i trening muszą być częścią codziennego życia, a nie tylko krótkoterminowym rozwiązaniem" - to przesłanie Sandeepa dla wszystkich, którzy chcą być w formie. "Stałe wskazówki od moich trenerów, w połączeniu z właściwym wyborem żywności, doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem dzisiaj" - dodaje Sonali.

Podczas gdy ty możesz nie mieć miłosnej historii w te Walentynki, zawsze możesz wybrać zdrowsze życie i nauczyć się #LoveYourself.

Zastrzeżenie - Choć plany dietetyczne i treningowe sprawdziły się w przypadku Sandeepa i Sonali, ich rezultaty mogą być inne dla Ciebie. Skontaktuj się ze spersonalizowanymi trenerami diety i fitnessu, aby móc opowiedzieć swoją własną historię utraty wagi.

Tags: zrównoważona dietaparapara transformacjadietexercisefitnesshealthifymelose wagaReduce weightTransformation Storyvalentines dayWeightloss