single

Kolacja dziś wieczorem? Co powiesz na dzikiego łososia!

Przez zespół Perlmutter Kategoria: Żywność

Jak wielu z was wie, jestem wielkim zwolennikiem łososia. Łosoś może być jednym z najzdrowszych pokarmów dostępnych na naszej planecie. Naturalny, dziko złowiony łosoś jest bogatym źródłem witamin i minerałów, w tym witaminy B12, witaminy D, selenu i fosforu. Ponadto, jest wspaniałym źródłem białka, jak również kwasów tłuszczowych omega-3.

A jeśli chodzi o kwasy omega-3, łosoś zawiera aż 1,5 g DHA w porcji 3,5 uncji. DHA jest bardzo ważnym kwasem tłuszczowym omega-3, szczególnie dla zdrowia mózgu.

Zawsze wybieraj łososia dzikiego, a nie hodowlanego. Spożywanie łososia hodowlanego oznacza, że spożywasz produkt gorszej jakości, nie tylko z punktu widzenia wartości odżywczych, ale również potencjalnego ryzyka skażenia różnymi toksynami.

Jeśli mam cię myśląc o kolacji dziś wieczorem lub w ten weekend, oto prosty przepis łososia, który nie wymaga dużo czasu, aby przygotować.

Moja rada, jeśli gotować to: Garnish z pękniętym pieprzem. Oferuje on tylko odrobinę ciepła, aby zrównoważyć tłuste ryby i sos maślany.

Powiązane tematyDHA

Omega-3 Ryby

Podziel się tym

Proszę włączyć JavaScript, aby wyświetlić komentarze zasilane przez Disqus.

Read NextCzy

dieta naprawdę wpływa na mózg? Jeśli fruktoza jest taka zła - czy powinienem jeść owoce? Kolejny powód, by unikać fruktozy