single

ADHD - co mówi nauka?

Przez zespół Perlmutter Kategoria: Rodzicielstwo

ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) jest diagnozą, która została teraz "podana" do ponad 6,5 mln amerykańskich dzieci. A jeśli ta statystyka nie jest wystarczająco przekonujące, proszę zrozumieć, że około dwie trzecie tych dzieci są rzeczywiście otrzymują leki zmieniające umysł do "leczenia" zaburzenia. Ale z pewnością istnieją inne względy, które rodzice powinni wziąć pod uwagę, zanim zaczną stosować te potencjalnie zagrażające zdrowiu leki.

W szanowanym, recenzja Journal Medyczny Pediatrics, lekarze J. Gordon Millichap i Michelle M. Yee, opublikował raport zatytułowany "Czynnik dieta w Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder". W tym kompleksowym przeglądzie, autorzy recenzja różnych kwestii dietetycznych, w tym omega-3 kwasów tłuszczowych, cukru diety, względy alergiczne, żelaza i cynku, i wyprodukował bardzo prowokacyjny raport wskazujący, na koniec dnia, że jesteśmy prawdopodobnie znacznie brakuje łodzi w zakresie tego, co jest zrobione do amerykańskich dzieci z błędnym przekonaniem, że traktowanie ich z agresywnych środków farmaceutycznych ma zamiar pomóc im wykonać i osiągnąć cele akademickie.

Proste pomysły, takie jak niedobór żelaza i cynku, i jak odnoszą się one do ADHD są recenzowane w publikacji z naciskiem na ideę, że są to proste kwestie, które mogą mieć głęboki wpływ na diagnozę w danym momencie. Podobnie, ważna rola omega-3 kwasów tłuszczowych jest recenzja.

Autorzy podsumowują: "Uzupełniająca terapia dietetyczna jest prosta, stosunkowo niedroga i bardziej akceptowalna dla pacjenta i rodzica. Edukacja publiczna dotycząca zdrowego wzorca diety i stylu życia w celu zapobiegania lub kontroli ADHD może mieć większy długoterminowy sukces."

I aby być pewnym, jestem w pełnej zgodzie z ich wnioskiem. Zasadniczo, co oni powiedzieli nam, że odżywianie odgrywa rolę w tym, jak działa mózg, a w tym przypadku szczególnie, odżywianie odgrywa fundamentalną rolę w umożliwieniu dzieciom zachować opanowanie i czujność, a to powinno pomóc im w zakresie nabywania informacji akademickich.

Jak już stwierdziłem wiele razy, to jest, przynajmniej w mojej opinii, krytycznie ważne, aby praktykować medycynę pod dyktando primum non nocere - przede wszystkim nie szkodzić. A w tym przypadku proszę wziąć pod uwagę, że ta informacja jest napisana w czasopiśmie, które jest prawdopodobnie jednym z najbardziej szanowanych czasopism pediatrycznych w kraju i prawdopodobnie czytanym przez większość pediatrów.

Related TopicsCynk

Dzieci Omega-3 ADHD

Share This

Proszę włączyć JavaScript, aby wyświetlić komentarze zasilane przez Disqus.

Read NextNarażenie

na dym papierosowy we

wczesnym

okresie życia a przyszły przyrost masy ciałaWspomaganie ochrony funkcji mózgu naszych dzieci w późniejszych latachAstma i narażenie na działanie czynników naturalnych