single

Dlaczego podnoszenie ciężarów jest dobre dla kobiet


Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

Jeśli jesteś kobietą, prawdopodobnie słyszałaś niezliczone opowieści grozy na temat treningu siłowego. Podnoszenie ciężarów sprawi, że będziesz umięśniona jak mężczyzna; mięśnie zamienią się w tłuszcz, gdy przestaniesz; będzie to wywierać nacisk na macicę i tak dalej.

Porozmawiaj z każdym specjalistą medycyny sportowej lub wykwalifikowanym instruktorem fitness, a przekonasz się, że żadna z tych rzeczy nie jest prawdą. Kobiety mogą czerpać korzyści z treningu siłowego tak samo jak mężczyźni. W rzeczywistości, podnoszenie ciężarów jest najbardziej skutecznym sposobem, aby skwierczeć w bikini i pochwalić się absencją na desce surfingowej.

Oto dziewięć przekonujących powodów, dla których warto podnieść hantle już dziś!

Spala tłuszcz

Cardio może być kluczem do utraty wagi, ale trening siłowy topi tłuszcz szybciej. Naukowcy z Penn State badali trzy grupy dietetyków - jedna nie ćwiczyła, druga wykonywała tylko aerobik, a trzecia stosowała rutynę podnoszenia ciężarów i aerobik - i odkryli, że podczas gdy wszystkie grupy straciły 9,5 kg na wadze, podnoszący zrzucili 2,5 kg tłuszczu więcej niż inni. To dlatego, że ich utrata była prawie czysty tłuszcz, podczas gdy nie-lifterów stracił zarówno tłuszczu i mięśni.

Obniża kalorie

Pompowanie żelaza pomaga stracić więcej kalorii niż bieganie maratonów na bieżni lub wykonywanie innych wyczerpujących treningów cardio. Wykonując zestaw ośmiu ruchów - co zajmuje zaledwie osiem minut - możesz spalić od 150 do 230 kalorii. Aby spalić taką samą ilość, będziesz musiał biegać w tempie 10 mil na godzinę przez ten sam czas.

Poprawia metabolizm

Po wyczerpującej sesji treningu siłowego mięśnie potrzebują energii, by naprawić swoje włókna, a Twój organizm nadal zużywa dodatkową ilość tlenu w ciągu kolejnych godzin, a nawet dni. Powoduje to większy wydatek kaloryczny i wzrost tempa metabolizmu. Naukowcy odkryli, że kiedy ludzie wykonywali tylko trzy główne ruchy mięśni na siłowni, ich metabolizm podnosił się przez 39 godzin po tym wydarzeniu.

Wzmacnia krągłości

Stosując tylko dietę lub ćwiczenia wytrzymałościowe, tracisz zarówno tkankę tłuszczową, jak i mięśniową, co prowadzi do utraty krzywizn, które kochasz. Trening siłowy, z drugiej strony, pomaga stworzyć i utrzymać krzywe. Jak twoje mięśnie rosną, twoje ciało zaczyna brać ładny kształt klepsydry.

Poprawia twój kształt

Z wiekiem i ciążami, Twoje piersi są zobowiązane do kierowania się na południe. Ale odpowiedni trening siłowy może pomóc w utrzymaniu pięknej klatki piersiowej, poprawiając jej ukrwienie i budując mięśnie piersiowe, co daje efekt bezoperacyjnego liftingu.

Wpojenie dyscypliny żywieniowej

Badanie przeprowadzone przez University of Pittsburgh wykazało, że dietetycy, którzy nie podnosili ciężarów, jedli więcej niż zalecane 1500 kalorii dziennie. Naukowcy twierdzą, że ćwiczenia pomagają nam przypomnieć o konieczności trzymania się diety.

Prowadzi do wzmocnienia kości

Kobiety tracą gęstość kości w szybszym tempie niż mężczyźni, zwłaszcza po menopauzie, i są bardziej podatne na osteoporozę. Badanie wykazało, że 16 tygodni ćwiczeń z obciążeniem zwiększyło gęstość kości biodrowych i podniosło poziom osteokalcyny we krwi - markera wzrostu kości - o 19 procent.

Utrzymuje serce w zdrowiu

Choroby sercowo-naczyniowe, które kiedyś uważano za "męski" problem, według Światowej Organizacji Zdrowia stały się zabójcą numer jeden wśród kobiet na całym świecie. Dobra wiadomość jest taka, że trening siłowy może Cię przed nią uchronić. Naukowcy z Uniwersytetu Michigan odkryli, że osoby, które wykonywały trzy sesje ćwiczeń siłowych tygodniowo przez dwa miesiące, obniżyły swoje rozkurczowe ciśnienie krwi (niższe ciśnienie) średnio o osiem punktów. To wystarczy, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca o 15 procent.

To czyni cię szczęśliwszym

Wreszcie, ale nie najmniej ważne, poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. W jednym z badań stwierdzono, że osoby najbardziej sprawne fizycznie mają niższy poziom hormonów stresu niż osoby najmniej sprawne fizycznie. Co więcej, naukowcy odkryli, że ludzie, którzy wykonywali trzy treningi siłowe tygodniowo przez sześć miesięcy, zauważyli znaczną poprawę na skali mierzącej złość i ogólny nastrój.

Tagi: dietafitness instruktor utrata wagi waga trening waga treningi waga podnoszenie ciężarów podnoszenie ciężarów fr kobiety


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę