single

Wskazówki dotyczące redukcji stresu

Stres nie zawsze jest czymś złym.

Czasami może być wykorzystywany jako czynnik motywujący do podejmowania działań, rozwiązywania problemów lub przestania się zwlekać, aby sytuacje w życiu nie przerodziły się w kryzys.

Stres, czasami może być dobrą rzeczą, ale łatwo może mieć negatywny wpływ na to, co kiedyś było zdrowe i szczęśliwe życie, a nie katalizatorem do działania.

Kiedy to się dzieje, ważne jest, abyś znalazł sposób na zmniejszenie stresu lub nawet wyeliminowanie stresujących sytuacji. Najpierw musisz zidentyfikować przyczynę stresu w twoim życiu i podjąć właściwe kroki, aby wrócić na tor ponownie.

Ćwiczenie 

Ćwiczenie jest jednym z najlepszych reduktorów stresu... To może być tylko szybki spacer do rygorystycznych zajęć spinowych. Ćwiczenie uwalnia umysł od problemów, zwiększa przepływ krwi i jest bardzo energetyzujące.

Wpływa na wszystkie dziedziny twojego życia w pozytywny i zdrowy sposób.  Jeżeli ty naprawdę chcesz zmniejszać stres w twój życiu, ty musisz znajdować czas ćwiczyć!

Dobrym sposobem na rozpoczęcie redukcji stresu, który można zrobić całkiem łatwo, jest wzięcie kilku głębokich oddechów.

Ciche miejsce

Znalezienie cichego miejsca na bycie samemu, wpuszczenie dodatkowego tlenu do ciała pomoże ci przypomnieć, że wszystko będzie w porządku i przywróci twoje myśli do ich szczęśliwego miejsca.

Kocham te małe chwile w twoim dniu. Rozkoszowanie się filiżanką kawy lub dobry śmiech mogą sprawić, że poczujesz, że wszystko będzie w porządku.

Zwolnij troche pamięci

Nie polegaj na swojej pamięci przy ważnych datach i spotkaniach. Zapisuj godziny spotkań przed wyjazdem, nawet w przypadku prania chemicznego.  Upewnienie się, że jesteś na planie, może szybko poprawić twoje życie i sprawić, że mniej się stresujesz.

Wiedza o tym, kiedy wszystkie twoje obowiązki są należne, może pomóc zdjąć dodatkowy ciężar z twoich ramion.

Nauka delegowania obowiązków na osoby z otoczenia, którym jesteś w stanie pomóc, pomoże Ci również zmniejszyć stres. Pamiętaj, że nie musisz robić tego wszystkiego!

Nie osądzaj

Osądzaj ludzi mniej, bo jeśli rozluźnisz swoje postrzeganie innych, to znacznie ułatwisz sobie życie. Bycie łatwiejszym dla innych pozwala ci oceniać siebie, a twoje życie mniej surowo.

Zmniejszenie oczekiwań wobec otoczenia pozwala poczuć się mniej zestresowanym, zwłaszcza podczas wykonywania obowiązków, i dać sobie przerwę, jeśli wszystko nie idzie dobrze.

Prowadź dziennik

Prowadzenie codziennego dziennika jest jedną z najważniejszych wskazówek w zakresie redukcji stresu. Zapisanie swoich osiągnięć i ulżenie frustracjom to dwa wielkie kroki w kierunku poczucia szczęścia i spokoju...

Organizując swój dziennik, pamiętaj, aby wspomnieć o najbardziej nieprzyjemnych zadaniach i trudniejszych rzeczach, które wykonałeś.

Spojrzenie wstecz przez dziennik daje możliwość zastanowienia się i zobaczenia, jakie postawy i wskazówki dotyczące redukcji stresu są związane z jakimi zadaniami.

Wzorzec twojego stresu

Znalezienie wzorca Twoich wyzwalaczy stresu może być wielkim krokiem w kierunku uczenia się, jak walczyć ze stresem, a także zmniejszyć jego wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i stabilność psychiczną.

Picie wody, drzemka, głęboki oddech czy swobodny spacer - wszystko to pomoże. Nauka rozpoznawania naprawdę stresujących sytuacji w życiu i ich eliminowania, czy też nauka radzenia sobie z nimi, również znacznie ułatwi życie.

Są to tylko kilka wskazówek dotyczących zmniejszania stresu, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie skutków stresu w twoim życiu, i to ważne, aby zacząć używać ich dzisiaj, aby dowiedzieć się, co działa dla ciebie.