single

12 naturalnych środków zmniejszających apetyt

Spożywanie dobrze zbilansowanej diety i umiar w jedzeniu mają kluczowe znaczenie dla zdrowego stylu życia. Niezależnie od tego, czy mamy skłonność do chrupania między posiłkami z powodów emocjonalnych, czy po prostu odczuwamy potrzebę sięgnięcia po przekąskę z powodu głodu, to co jemy - zamiast unikać jedzenia - może być wykorzystywane jako strategia wspomagająca zarówno odchudzanie, jak i zdrowie.

Wybór żywności, które są naturalnie tłumiące apetyt, może złagodzić nieregularne jedzenie, niekontrolowane zachcianki, głód pangs, wahania nastroju i wahania poziomu energii. Jedzenie żywności, która jest bogata w składniki odżywcze i gęsta, może sprzyjać lepszemu zdrowiu i stabilności energetycznej. Chociaż rynek jest nasycony suplementami ograniczającymi głód, istnieje wiele naturalnych możliwości wyboru żywności, które oferują odżywianie, sytość, smak i wszechstronność z bezpiecznym i skutecznym skutkiem.

1. Woda

Woda pitna jest nie tylko krytyczną dla organizmu koniecznością, ale pomaga w oswajaniu apetytu. Wykazano, że osoby, które przed posiłkiem piją szklankę lub dwie wody, zużywają mniej kalorii niż te, które ich nie piją.

2. Orzechy

Orzechy zawierają błonnik zmniejszający apetyt i są bogate w zdrowe tłuszcze, które trawią wolniej niż węglowodany i sprawiają, że żołądek dłużej czuje się pełniejszy. Garść migdałów jest doskonałym źródłem antyoksydantów, magnezu i witaminy E.

3. Awokado

Awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze jednonienasycone, które pomagają poczuć się pełnią. Ich wszechstronność sprawia, że łatwiej je włączyć do każdego posiłku, dodając je do kanapek, dipów, sałatek i koktajli.

4. Jajka

Jedzenie jajek może pomóc kontrolować głód do 24 godzin, w porównaniu z alternatywą w postaci bajgla. Włączenie jajka na śniadanie może wyeliminować potrzebę jedzenia przekąsek przez cały dzień, a jednocześnie sprawić, że poczujesz się zadowolony dzięki bogatym składnikom odżywczym.

5. Nasiona

Istnieje wiele rodzajów nasion, które oferują zdrowe nasycenie. Nasiona lnu, wypełnione niezbędnymi kwasami tłuszczowymi i rozpuszczalnym włóknem, mogą dostarczyć organizmowi silnego paliwa. Łatwo je włączyć do zbóż, sałatek, smoothies, jogurtów, makaronów i omletów. Nasiona szałwii hiszpańskiej są również gęste w błonniku, kwasach tłuszczowych omega-3 i białku, a niektórzy twierdzą, że ich śluzy powodują uczucie pełności w żołądku.

6. Jabłka

Jabłka, podobnie jak inne owoce z zawartością wody, oferują wspaniałą opcję przekąski, aby ograniczyć apetyt. Zawierają pektyny, które kontrolują kolce cukrowe. Oferują również korzyści w zakresie regulacji poziomu glukozy i odczuwania energii.

7. Zielona herbata

Po prostu picie herbaty może wywołać pełniejsze uczucie, jednak w szczególności herbata zielona pomaga w regulacji hormonu apetytu. Regulując poziom cukru we krwi, stabilizuje również głód.

8. Zielone warzywa liściaste

Oprócz tego, że są niezwykle pożywne, wiadomo, że zapewniają wysoką zawartość wody, która może pomóc zarówno w pobieraniu pełnych zawartosci odżywczych, jak i zmniejszyć apetyt na cukier.

9. Fasola

Fasola jest niskokaloryczna i ma wysoką zawartość białka i błonnika. Chic groszek i edamamam są doskonałym wyborem w minimalizowaniu spożycia kalorii przy jednoczesnym zapewnieniu sytości.

10. Łosoś

Bogaty w omega-3, łosoś pomaga w regulacji leptyny, hormonu znanego z tłumienia głodu. Badania sugerują, że jedzenie omega-3 może pomóc zmniejszyć nagrodę związaną z jedzeniem.

11. Przyprawy

Przyprawy, takie jak kajenna, cynamon, imbir, kurkuma i pieprz czarny, mogą pomóc w regulacji metabolizmu, tłumić apetyt, normalizować poziom glukozy i zmniejszyć apetyt na słodycze.

12. Owsianka

Biorąc pod uwagę niski indeks glikemiczny płatków owsianych, może to faktycznie pomóc w opóźnieniu głodu ze względu na powolny proces trawienia tego węglowodanu. Aby zoptymalizować korzyści, należy stosować stalowe cięcie owsa i dodać cynamon lub zmielone nasiona lnu.