single

Czy sok z ogórków jest nowym napojem sportowym?

Co znajduje się w soku z ogórków?
Kluczowe składniki odżywcze, których należy szukać w napoju regeneracyjnym to węglowodany, sód, potas i woda. Sok z ogórków jest mniej kaloryczny niż typowy napój sportowy i może mieć od 0 do 100 kalorii na filiżankę. Jest również bogaty w sód i przeciwutleniające witaminy C i E, które mogą pomóc wzmocnić Twój układ odpornościowy. Chociaż zawiera trochę potasu, jest go mniej niż w tradycyjnych napojach sportowych. Dokładny mechanizm, w jaki sposób może on pomóc złagodzić skurcze mięśni nie jest do końca znany, ale najprawdopodobniej to ocet oferuje korzyści. Jedno z badań wykazało, że sok ogórkowy łagodził skurcze mięśni bardziej skutecznie niż zwykła woda. Ponadto, inne badanie sugeruje, że może to być również dobre dla jelit, ponieważ jest sfermentowany, co pomaga spowolnić opróżnianie żołądka.

Jeśli naprawdę chcesz wskoczyć na bandwagon soku z ogórków, możesz pić resztki soku ze słoika z ogórkami lub komercyjnie przygotowane soki z ogórków są obecnie sprzedawane jako napoje sportowe - jak te strzały z soku z ogórków. Jeśli picie soku z ogórków nie przemawia do Ciebie, możesz go również dodawać do marynat i dressingów.

Wniosekkońcowy
Chociaż badania nad sokiem ogórkowym sugerują, że może on pomóc w regeneracji potreningowej, potrzebne są dalsze badania. Ponadto, korzyści nie wydają się być większe niż te, które można uzyskać pijąc napoje bogate w elektrolity, takie jak woda kokosowa lub arbuzowa, czy też napoje sportowe (Gatorade jest moim napojem z wyboru podczas moich singlowych meczów tenisowych USTA). Sok z ogórków jest również bardzo bogaty w sód, więc jeśli pilnujesz spożycia sodu, prawdopodobnie chciałbyś go pominąć.