single

Dlaczego matki karmiące piersią powinny przyjmować DHA

Szacuje się, że w Ameryce dzisiaj ponad 6 milionów naszych dzieci w wieku szkolnym zostały podane diagnozy zaburzeń uwagi. Co jest jeszcze bardziej niepokojące, to ujawnienie, że blisko 70% z tych dzieci biorą potencjalnie niebezpieczne, zmieniające umysł leki, aby pomóc im zwrócić uwagę.

Jak się okazuje, badania pokazują, że jeśli matki biorą nawet niewielką dawkę kwasu tłuszczowego omega-3 DHA w ciągu pierwszych kilku miesięcy karmienia piersią, istnieje znaczny wzrost zdolności ich dzieci do zwracania uwagi, gdy są one badane, jak wejść do szkoły. Badania wykazały, że gdy dzieci otrzymywały mleko matki, która przyjmowała jedną kapsułkę 200mg DHA, wyniki uwagi były znacznie lepsze w porównaniu z dziećmi matek nie otrzymujących suplementu, gdy testy uwagi były przeprowadzane w wieku 5 lat. Inne badania wyraźnie potwierdziły, że poziom DHA w mleku matki wzrasta nawet 2-krotnie po suplementacji.

Wyniki te potwierdzają, że suplementacja DHA jest ważna nie tylko w czasie ciąży, ale również w okresie karmienia piersią.