single

Drobne wskazówki dotyczące szybszej utraty wagi

Rozsądny program odchudzania zazwyczaj łączy w sobie rutynę ćwiczeń z zarządzaniem odżywianiem, planowaniem posiłków, treningiem odchudzającym, redukcją stresu i innymi strategiami. Poniższe wskazówki, jeśli nie zostały już uwzględnione w etapach utraty wagi, przyniosą dodatkowe korzyści, które pomogą Ci zrzucić dodatkowe kilogramy.

  • Pić ciepłą wodę na pusty żołądek. Filiżanka ciepłej wody dziennie w pustym żołądku może pomóc w utracie tłuszczu. Dodaj wyciśnięty sok z cytryny dla dodania smaku i korzyści zdrowotnych, lub ocet jabłkowy i miód dla pysznego i zdrowego napoju.
  • Pij wodę przed posiłkami. Pić wodę na 30 minut przed posiłkiem, aby poczuć się pełniejszym i zmniejszyć spożycie pokarmu przy następnym posiłku.
  • Zjedzcie śniadanie wysokobiałkowe. Włączenie białka do jadłospisu śniadaniowego może przynieść wiele korzyści dla Twojego zdrowia, w tym zmniejszenie łaknienia i poczucie pełności przez dłuższy czas.
  • Unikaj cukru. Wyeliminować sodę i soki owocowe, które zawierają duże ilości cukru i syropu kukurydzianego. Stopniowo wykształć nawyk trzymania się wody, wody z cytryną lub herbaty ziołowej podczas posiłków. Nadmiar cukru jest związany z otyłością, stanami zapalnymi, chorobami serca i rakiem.
  • Pij kawę lub herbatę. Oba zawierają kofeinę, która pomaga w spalaniu tłuszczu poprzez zwiększenie metabolizmu. Zielona herbata jest szczególnie znana z niezwykłych właściwości przeciwutleniających i pomaga w redukcji tłuszczu w brzuchu.
  • Jedzcie zdrowe tłuszcze. Oliwa z oliwek, olej kokosowy, orzechy, nasiona, awokado i tłuste ryby, takie jak łosoś i sardynki, mogą pomóc w szybszym osiągnięciu celów zarządzania zdrowiem i nadać żywności wspaniały smak. Dieta śródziemnomorska wykorzystuje głównie oliwę z oliwek i jest związana z lepszym zdrowiem i długowiecznością.
  • Dodaj więcej błonnika do swojej diety. Dodanie do posiłków żywności o wysokiej zawartości błonnika sprawi, że poczujesz się pełniejszy z mniejszą ilością kalorii, zapewniając jednocześnie inne korzyści zdrowotne. Możesz wybierać spośród owoców, warzyw, całych ziaren zbóż, roślin strączkowych i fasoli, aby wspomóc swoje zdrowie trawienne i pomóc w utracie wagi.
  • Ruszajcie się często. Dodaj regularne bloki pięciominutowych ćwiczeń lub minut aktywności fizycznej w ciągu dnia, np. krótki spacer, jogę lub skakanie w domu podczas oglądania telewizji. Da Ci to dodatkową energię i wyeliminuje możliwość sięgnięcia po niezdrową przekąskę.
  • Dosyć spania. Lepiej organizuj swój czas i zarządzaj czasem urządzeń elektronicznych. Stwórz codzienną rutynę, aby ułatwić nawyk i wytrenować swój mózg, aby czuł się senny. Nic nie jest ważniejsze od Ciebie.